06.03.2015 | Tomáš Bečka, Jakub Forejt | A-tým

Je konec. Medvědům končí po prohře 2:3 sezóna

Po skvělém výkonu ze středečního zápasu si i dnes brousili Medvědi zuby na jablonecké Vlky. Ale jako první otevřel skóre zápas hostující Nevyhoštěný, když se trefil třicet tři sekund před první sirénou. Ovšem krátce po začátku druhé periody srovnal Kopic, a Pelhřimov byl tak zpět ve hře. Jenže Vlci během dvou minut v prostřední části navýšili své vedení na dvoubrankový rozdíl, a jak se později ukázalo, jednalo se o rozhodující trhák. Za domácí totiž stačil už jen snížit Adam. Jablonci se tak povedla odveta za minulý rok, a Pelhřimovu tak končí sezona. Avšak Medvědi končí se vztyčenou hlavou.

ZS Pelhřimov
06.03.2015
18:00
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Jablonec nad Nisou
Branky a nahrávky: 21. Kopic (Mečiar), 45. Adam (Votápek, Kadlec) – 20. Nevyhoštěný, 34. Nevyhoštěný, 36. Bříška (Šulc, L.Tondr). Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:7, navíc nařízeno TS hostům - proměněno. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 390. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

PEL: Čekal – Kasalý D., Mečiar, Šidák, Kubát, Kasalý F., Kadlec, Votápek, Kopic, Beneš, Tolkner, Hadrava Marek, Hadrava Martin, Jelínek, Třetina, Adam

JAB: Stejskal – Pilař, Pavlů, Zeman, Abrahám, Šulc, Bříška, Tondr L., Mulač, Brokeš, Frk, Tondr M., Peřina, Homolka, Šír, Žďárský, Pulec, Nevyhoštěný, Čechura

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Po dvou minutách dostali hosté první početní výhodu. V této přesilové hře se hostům nepodařilo dostat do větší šance a tak zůstal stav stále bezbrankový. Poté následoval tlak Jablonce, ale stav zůstával stále stejný. V 9. minutě se konečně naskytla první větší šance pro Pelhřimov. Marek Hadrava objel bránu a zakončil. Ovšem Stejskal byl v hostující brance pozorný. Ani následující dorážka Kopice neskončila gólem. O chvíli později mohl skórovat Filip Beneš, avšak jeho střela skončila na výstroji hostujícího gólmana. Hra pokračovala tlakem domácích medvědů. Nevzešel z toho však žádný gól, ani v následující přesilové hře. V poslední minutě první třetiny se tato výhoda opět naskytla domácím, ovšem byli to hosté, kteří skórovali. Adam ztratil na modré puk, kterého se zmocnili Jablonečtí a Nevyhoštěný nechytatelně zavěsil a vstřelil tak úvodní branku utkání – 0:1. Na konci třetiny ještě dostali hosté další trest a úvod druhého dějství tak začínali v oslabení 3 na 5. Druhá třetina začala očekávaným tlakem Ledních medvědů, kteří uzavřeli Jablonec v obraném pásmu. V čase 20:40 se puk dostal ke Kopicovi, který se v zakončení nemýlil a Medvědi tak mohli slavit vyrovnání skóre – 1:1. Následovali další šance domácích. Nejdříve se Kadlec na brankovišti nedostal k dorážce a následně Kopic s Markem Hadravou proti jedinému obránci Vlků neuspěli. Následně musel Čekal čelit nebezpečným šancím hostům, když se činil hlavně Nevyhoštěný, avšak skóre i po těchto šancích zůstalo nezměněné. Dále se šance domácích i hostů střídali, ale žádnému z týmů se nepodařilo vstřelit vedoucí branku. Bylo tomu tak až do 34. minuty, kdy domácí ujížděli na Stejskala, ovšem v rozhodující části byl faulován Marek Hadrava, avšak píšťalka sudího zůstala němá. Na druhé straně ujížděli samostatně hosté a po nedovoleném zákroku bylo nařízeno trestné střílení. Nevyhoštěný, který se rozjel k tomuto nájezdu se prosadil bekhendovým blafákem – 1:2. Následovala velká šance domácích, avšak Filip Beneš neproměnil tváří v tvář Stejskalovi velkou šanci. Byli to hosté, kteří vstřelili další branku. Pohlednou kombinaci Vlků zakončil Bříška, a tak hosté vedli už o dvě branky – 1:3. Následovala šance domácích, ovšem Kopicovi se nepodařilo vsítit kontaktní gól. Následně mohlo být pro domácí ještě hůře, ale Brokeš v nájezdu proti Čekalovi netrefil přesně. Proto odcházeli Vlci do kabin s dvoubrankovým vedením. Třetí třetinu začali aktivněji hosté, když Bříška sám před Čekalem neuspěl. Poté se ocitl Martin Hadrava po pasu Kopice sám před Stejskalem, ale se svou střelou neuspěl. Ve 44. minutě se domácím naskytla početní výhoda. Tu se jim nakonec podařilo proměnit. Po několika přihrávkách se puk dostal mezi kruhy k Adamovi, který se střelou nemýlil a snížil tak skóre utkání – 2:3. I nadále byl Pelhřimov aktivnější. Ale žádná z šancí Medvědů se neujala. Do hry se postupně začala vkládat nervozita a nepřesnost. Vlci si hlídali jednobrankové vedení a domácí se snažili o vyrovnání. Šance se střídaly na obou stranách. V 58. minutě měl šanci na své holi Třetina, ovšem ani jemu se nepovedlo vyrovnat stav utkání. Minutu a půl před koncem dostali Vlci trest a dalo se očekávat, že to domácí zkusí bez brankáře. A skutečně se tomu tak stalo. I když měli domácí Medvědi šance, tak přes dobře bránící hostující hráče se jim vyrovnat nepodařilo. Pro domácí Pelhřimov po bojovném výkonu končí sezona. Jablonec ve čtvrtfinálové sérii narazí na silný Kolín. Tomáš Bečka, Jakub Forejt