30.11.2016 | Tomáš Bečka | A-tým

Vítěznou šňůru přerušil Tábor velice rázně

Pelhřimovští hokejisté zavítali v rámci osmnáctého kola na led rivala do Tábora, aby natáhli sérii vítězství na šest zápasů. Ovšem domácí Kohouti byli proti. Po první třetině prohrávali svěřenci trenéra Dvořáka 2:1, když se za hosty trefil Filip Kasalý. O celkovém stavu zápasu pak rozhodla druhá perioda, když domácí hokejisté vstřelili čtyři branky zatímco Pelhřimov jen jednu. V poslední dvacetiminutovce vedli Táborští už 9:2, ale za hosty snížil ještě Vysloužil a Doležal. Medvědi tak u Jordánu podlehli Táboru 9:4.

Tábor

30.11.2016
18:00
9:4
(2:1, 4:1, 3:2)

Branky a nahrávky:3. Prchal (Pechánek, Duben), 9. Mrkvička, 30. Matušík (Hlaveš, Kanov), 32. Kellner (Březina, Dvořák), 34. Březina (Blažek, Havran), 38. Severa (Matušík, Kanov), 43. Kellner (Kýhos, Liška), 51. Krátoška (Blažek, Duben), 53. Severa (Matušík, Seidl) – 9. Kasalý Filip (Hadrava Martin), 38. Kasalý Dominik, 54. Vysloužil (Plachý), 59. Doležal (Vylíčil) - Rozhodčí:Daniel Jechoutek – Svatopluk Marek, Kryštof Ovsík

TAB: Novák – Havran, Liška, Hlaveš, Kanov "A", Žáček, Dvořák, Duben – Kellner "A", Mrkvička, Kýhos, Severa, Matušík "C", Seidl, Blažek, Pechánek, Krátoška, Březina, Prchal Václav, Prchal Vojtěch

PEL: Černý (41.Groh) – Kalenda, Kubát, Port, Kasalý D., Jelínek, Hájek, Srdinko, Adam – Benýšek, Hadrava Marek, Kasalý F., Hadrava Martin, Bezděk, Votápek, Kopic, Plachý, Doležal, Všetečka, Vysloužil, Šulák

Domácí mužstvo vyrukovalo na neoblíbeného soupeře s ohromným entuziasmem a hned v úvodu nenechalo nikoho na pochybách, že tentokrát to bude táborský večer. Úvodní mohutný tlak se dočkal svého naplnění v polovině 3. minuty, kdy se Pechánkova odražená střela dostala na hůl Vojtěcha Prchala a mladičký útočník si připsal svou první druholigovou trefu – 1:0. Mohutná herní nadvláda Kohoutů pokračovala i v příštích minutách. V 7. minutě se na jasnou jihočeskou oblohu přihnal první tmavý mráček a jako blesk z čistého nebe zvonila po střele Plachého horní tyč Novákovy klece. To ještě táborský gólman netušil, že o dvě minuty později dojde u jeho branky ke zkratu a hostující Marek Hadrava oslaví možná nejsnadnější gól své kariéry – 1:1. Tento okamžik ovšem domácí motory nezadřel, a tak byly k vidění další útočné manévry v podání Jihočechů. Na konci 9. minuty roztleskal většinu diváků v ochozech Mrkvička, který kolem střídaček unikl D. Kasalému a podle svého zvyku nedal brankáři Černému ani tu nejmenší šanci zasáhnout – 2:1. Navzdory další velké šanci táborské čtyřicítky a několika nebezpečným pokusům jeho spoluhráčů už táborský soubor další zásah nepřidal. A protože Lední Medvědi v závěru první části pohrdli dvěma přesilovkami, přežilo těsné vedení Tábora první přestávku.

Jestliže někdo očekával urputný boj dvou týmů, které od sebe dělí jen dva body, pak se hluboce mýlil. V prostředním dějství táborští hokejisté uspořádali festival krásných ofenzivních akcí, během kterého rázně přeškrtali pelhřimovské plány na výsledkový obrat utkání. Z řady domácích příležitostí se vztyčily čtyři pohledné gólové okamžiky. Na sklonku první poloviny utkání 7. minuty zúročil dlouhotrvající pobyt v útočném pásmu Matušík a zvýšil na rozdíl dvou branek – 3:1. O necelé dvě minuty později úřadovali Táborští před Černým znovu, a tentokrát obsadil brankáře hostů do role diváka Kellner – 4:1. Ve 33. minutě vyzval Blažek exkluzivní přihrávkou k zakončení Březinu, a ten jeho dílo neomylně dokončil – 5:1. Tři minuty před druhou sirénou přispěl k rozborce hostující družiny i Severa, jehož přesně mířený projektil stál na konci vydařené přesilovkové kombinace – 6:1. Další početní výhoda Kohoutů měla zcela opačné vyústění. Táborští hráči v očekávání dalšího vyloučení na chvíli zkameněli a Vysloužilovi to stačilo k tomu, aby nikým nerušený proměnil samostatný únik a snížil na 6:2.

Do poslední části vstoupili hosté s americkým brankářem Grohem, tomu se však nedostalo vřelého přijetí. Po necelých třech minutích narýsoval Kýhos parádní přesilovkový pas na Kellnera, jenž bezpečně zvýšil na 7:2. Ke cti Pelhřimovským slouží, že utkání nezabalili, a na kontě brankáře Nováka přibývaly zásahy s mnohem větší intenzitou než v předchozích třetinách. Přesto to byli právě oni, kteří museli strávit další dvě nepříjemné chvíle. V 51. minutě si Blažek zalaškoval na útočné modré čáře, pásmo ale uhájil a z jeho snahy vzešla další krásná trefa, kterou tentokrát servíroval fanouškům Krátoška – 8:2. Téměř vzápětí zlikvidoval Groh velkou příležitost Václava Prchala, ale brzy poté nestačil na Severovu střelu, která zdárně dovršila akci druhé táborské řady – 9:2: Namlsaní táborští fandové byli v očekávání vytoužené „desítky“, ale prozatím se jí nedočkali. Naopak ve hře domácího týmu ubylo zodpovědnosti a celek z Vysočiny toho využil ke korekci nečekaně hladké porážky. Některé jeho šance sice Novák bravurně zneškodnil, přesto musel dvakrát kapitulovat. V 54. minutě zaznamenal svou pátou sezónní trefu nejlepší nahrávač Ledních Medvědů Vysloužil a v čase 58:11 pohodlně podtrhl brankový účet zápasu Bezděk – 9:4.