06.12.2017 | Tomáš Bečka | A-tým

Tábor ovládl i druhé derby v sezoně

Překvapení se nekonalo. Pelhřimov vycestoval do Tábora s vědomím, že může jen překvapit, což se nakonec nepodařilo. Domácí se ujali vedení už v páté minutě zásluhou Matušíka, jenž Heřman dvě minuty před koncem úvodní části ještě navýšil. V prostřední části se z gólu radovali znovu Kohouti a na začátku poslední části zvýšili už na čtyřbrankový rozdíl. Náskok Tábora umazal svou desátou brankou v sezoně Martin Hadrava, na nějž navázal při přesilové hře Vladimír Port. Poslední slovo měli ale přeci jen domácí, když se půl minuty před koncem trefil Urbanec.

Tábor

06.12.2017
18:00
5:2
(2:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Matušík (Kachyňa, Heřman), 18. Heřman (Matušík, Blažek), 29. Blažek (Matušík), 45. Havran (Černý K., Pechánek), 60. Urbanec (Havran) – 48. Hadrava Martin (Kasalý F.), 57. Port, Rozhodčí: Tomáš Micka- Josef Mertl, Tomáš Samuel, Diváci: 812

TAB: Novák D. (Novák M.) – Kachyňa,Havran, Černý K. "A", Černý T., Dvořák, Duben, Raiterman – Blažek, Matušík "C", Heřman, Seidl "A", Urbanec, Pechánek, Březina, Škrdleta, Kadilák

PEL: Šoustal (Urban) – Kasalý D. "C", Kalenda, Port, Pospíchal, Kohůt, Linhart, Rudý – Vysloužil, Votápek "A", Kopic, Hadrava Martin, Kasalý F., Čermák, Kaminski, Šulák, Oščádal, Vrátný

Druhou polovinu soutěže načali hokejisté Pelhřimova na ledě Tábora. Domácí tým do utkání vstoupil lépe a už v páté minutě se dostal do vedení. Kachyňovu střelu dorazil do branky Matušík. Ve dvanácté minutě se domácím naskytla možnost přesilové hry, během které si vypracovali šance Seidl s Pechánkem, ale Šoustal hosty podržel. Ovšem v osmnácté minutě už se domácí radovali podruhé. Matušík vysunul Radima Heřmana a ten backhandem překonal Šoustala a zvýšil vedení na 2:0.

Ve 24. minutě měl šanci hostující Čermák, ale Novák jeho střelu vyrazil. V polovině utkání domácí tým zatlačil hosty do pásma a pramenila z toho třetí branka v utkání. Domácí kapitán Matušík našel volného Davida Blažka a ten se trefil přesně mezi betony Šoustala a zvýšil na 3:0. Ve 32. minutě putoval předčasně do sprch Vysloužil, když narazil domácího hráče na mantinel a ten to odnesl krvavým zraněním. V pětiminutové přesilovce si Tábor nevypracoval vážnější šanci a tak naděje Pelhřimova žila, navíc hosté mohli snížit, ale Porta v úniku 2 na 1 vychytal Novák.

V úvodu třetí třetiny zvýšili v přesilové hře Kohouti na 4:0. Havran dorazil puk za Šoustala z hranice brankoviště. O dvě minuty později hosté korigovali na 4:1. Pohlednou akci zakončil Martin Hadrava. Poté hosté ožili a na ledě byli lepším mužstvem. V 55. minutě vykřesal naději Vladimír Port, když se střelou od modré čáry trefil mezi Novákovy betony. Hostům zbývalo na vstřelení dvou branek 5 minut, ale všechny naděje uhasil v poslední minutě Urbanec, který střelou z kruhů upravil na konečných 5:2.

Nejlepší hráči utkání byly vyhlášení Jan Březina (Tábor) a Roman Šoustal (Pelhřimov).