Domácí turnaj prvních a druhých tříd se vydařil
V sobotu 21. února proběhl v Pelhřimově turnaj prvních a druhých tříd v minihokeji. Nastoupily proti sobě družstva domácích Ledních medvědů Pelhřimov, Jindřichova Hradce, Tábora a Jihlavy. Prvňáci Medvíďat v turnaji skončili na 4. místě, ale sehráli tři pro ně náročné zápasy. V každém z nich bojovali a proto jim patří velký dík za snahu. Druháci skončili celkově v turnaji na druhém místě, za což jim gratulujeme! Poděkování patří všem zúčastněným týmům a z naší strany je třeba poděkovat také organizátorům za dobře zvládnutý turnaj, maminkám a tatínkům za práci okolo organizačních věcí a ještě jednou maminkám za vynikající pohoštění.
První třída – nejmenším Medvíďatům se nedařilo, prohráli všechny tři zápasy. Medvědi v celkovém pořadí skončili na 4. místě. Ačkoliv se v prvním zápase proti Jindřichově Hradci velice snažili, soupeř byl silnější a po třetinách 0:2, 0:4, 1:6 vyhrál celkově 1:12. Ve druhém zápase proti Jihlavě se i střelecky dvakrát prosadili, velice vyrovnaná první třetina skončila 1:1, druhá třetina byla také vyrovnaná, i když na jejím konci prohrávali o gól 2:3 . Ve třetí třetině se střelecky zcela prosadili jihlavští a navýšili o další 4 góly na konečný výsledek 2:7. Třetí zápas proti Táboru byl plný snažení pelhřimovských Medvíďat, ale střelecky lepší soupeř po třetinách 0:2, 0:2 a 0:3 vyhrál 0:7.
Výsledky zápasů
První třída:Pelhřimov – Jindřichův Hradec 1:12 (0:2, 0:4, 1:6)
Pelhřimov – Jihlava 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
Pelhřimov – Tábor 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Druhá třída – první zápas proti Jindřichově Hradci se nepodařil, jindřichohradečtí Střelci Medvědy přehrávali technikou i bruslením. První třetina byla v režii soupeře, který občas pustil naše chlapce na svou půlku, ale gól do brány nedostali. Po první třetině prohrávali o 4 branky. Druhá třetina byla střelecky lepší, dvakrát se puk ocitl za zády brankáře, ačkoliv i tato skončila lépe pro hráče Jindřichova Hradce s dalším dvoubrankovým náskokem, a ve třetí třetině byl opět lepší soupeř od Vajgaru, který zvýšil skóre o tři góly, zápas vyhrál a celkový výsledek byl 2:11.
V druhém zápase proti Jihlavě jakoby hráli jiní Medvědi, promluva trenérů Dvořáka a Svobody chlapcům viditelně prospěla, neboť od začátku zápasu hráli naplno. Výsledek 3:1 po první třetině jako by podpořil elán chlapců, druhou třetinu 2:0 ovládli a i když ve třetí třetině se jim nedařilo a skóre 1:2 bylo pro jihlavské, zápas vyhráli 6:3.
Po dobrém obědě a po přestávce Medvědi o sílu nepřišli a zápas s Táborem byl ještě hezčí než ten předchozí. Chlapci bruslili, přihrávali si a bylo vidět, že se jim daří. Výsledek po první třetině 1:0 pro pelhřimovské ještě nenaznačil, že druhá a třetí třetina bude jednoznačně patřit jim. V druhé třetině se podařilo táborským vsítit pouze jeden gól (a tu toho také zůstalo) na 5:1 a třetí třetina byla střelecky zcela v režii Medvědů 5:0 a celkově zápas skončil 10:1 pro Lední medvědy.
výsledky zápasů
Druhá třída:Pelhřimov – Jindřichův Hradec 2:11 (0:4, 2:4, 0:3)
Pelhřimov – Jihlava 6:3 (3:1, 2:0, 1:2)
Pelhřimov – Tábor 10:1 (1:0, 5:1, 5:0)
Sestava Ledních Medvědů:
1. třída:
Roh – Makovička, Hůďa, Smrt Dan., Smrt Dom., Hájek, Tomec, Nguyen, Máška, Krejčí, Dvořák F., Dvořák R.,Vaněk
2. třída:
Račan – Přibyl, Chaloupek, Vaněček D., Novák, Rejzek, Svoboda T., Svoboda Š., Mojžíš, Martínek, Vaněček J., Benda, Bláha