HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
12.11.2017 | Tomáš Bečka | A-tým

Ani Svobodovy čtyři trefy na výhru nestačily

K dalšímu zápasu krajské soutěže dorazil vzdálený Vimperk, jenž se ujal vedení už v první minutě. Po celou dobu první třetiny pak navyšoval skóre, čímž rozhodl o své výhře. Celkem sedm branek nastříleli hosté během úvodní periody, na což už Šádovi svěřenci nedokázali zareagovat. Nový muž sestavy, Bohumil Svoboda, sice korigoval stav, ovšem aktuálně pátý celek tabulky si vítězství už vzít nenechal.

Pelhřimov B

12.11.2017
17:00
5:10
(1:7, 2:1, 2:2)
Vimperk

Branky a nahrávky:14. Svoboda (Kalenda), 24. Svoboda (Doubek), 31. Šulák (TS), 43. Svoboda, 47. Svoboda (Vrátný) – 1. Binder (Hanzal, Chaloupka), 3. Lang (Sitter), 9. Hanzal (Binder), 13. Sitter (Suchánek, Novotný), 13. Hanzal (Sitter), 14. Novotný (Bárta, Tupý), 18. Suchánek, 38. Paule (Předota), 48. Hanzal (Chaloupka, Robl), 59. Binder (Sitter, Hanzal), Rozhodčí:Pacák – Vlach, KubíčekLMB: Urban (21. Stibal) – Kalenda, Cerhán, Buchta, Doubek, Hráček, Šulák, Beníšek, Vrátný, Knězů, Svoboda, Vrátný, Moucha, Zadražil, Nikodým

VIM: Robl (Podskalský) – Předota, Sitter, Tupý, Vítovec, Buček, Chaloupka, Suchánek, Paule, Lang, Hanzal, Sitter, Binder, Bárta, Novotný

Klíčovou pasáží, která rozhodla o samotném výsledku utkání byla právě první třetina, kterou zcela jednoznačně ovádali hosté. První zásah si připsal už v 1. minutě hry Binder a mizerný vstup do utkání domácího celku potvrdil na začátku 3. minuty Lang. Zmírnit drtivý start hostů mohl ve 3. minutě ve velké příležitosti Šulák, ale jeho střelu pohotově vychytal golman Vimperka. Hosté v tempu nepolevovali a v 9. minutě dokázali už počtvrté skórovat, konkrétně Jiří Hanzal. V polovině úvodní části zažili domácí minutu hrůzy, kdy v 65 sekundách vstřelili hosté další 3 branky. Poprvé se ke slovu přihlásili i domácí, Bohumil Svoboda střelou do horního rohu vykřesal jiskru naděje. Do konce první třetiny se trefili ještě jednou hosté, úspěšnou střelu si připsal Suchánek. Hosté tak šli do šaten se šestigólovým náskokem.

Druhá třetina nabídla zcela jiné dějství. V bráně skončil Urban a nahradil jej Stibal. Do tlaku se dostávali hlavně domácí a také jej využili. Bohumil Svoboda využil perfektní přihrávky od Doubka a připsal si již druhý gól. V 31. minutě ujel David Šulák hostující obraně, ale byl faulovaný a rozhodčí mu dali šanci trestného střílení. Ten nedělal žádné složité kličky a bezproblémově vystřelil až za Roblova záda. Následovala série vyloučení na obou stranách a jediný tým, který je využil byl hostující, konkrétně ve 38. minutě se Paule prosadil nenápadnou střelou. Pelhřimov tak ztrácel o gól méně než v první periodě.

Vstup do třetí periody vyšel lépe, stejně jako v té předchozí, domácímu celku. Ve 43. minutě se v obranném pásmu zhostil Bohumil Svoboda a dopravil jej až za záda brankáře hostů, čímž si připsal hattrick. Hosté zanedlouho získali početní výhodu, paradoxně byla spíše výhodou pro Lední Medvědy. Do úniku se dostali Josef Vrátný s Bohumilem Svobodou a právě druhý jmenovaný přidal další zásah a všem na stadionu bylo jasné, že zdaleka není dobojováno. Jenže po dvou minutách domácí znovu inkasovali. Šikovný odraz od jednoho z hostujících hráčů znamenal opět čtyřgólové vedení hostů. Ti se v samotném závěru utkání ještě jednou prosadili, a potvrdili tak jasné vítězství dvojciferným počtem gólů.

Daniel Lhotský