HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
21.10.2023 | Pavel Blažek | A-tým

Poutníci si u Oslavy zastříleli a připsali si první vítězství v sezóně

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a v 6.minutě se dostali do vedení, ovšem to byla jediná radost Náměště v tomto zápase. Poutníci ještě v první třetině překlopili utkání na svou stranu a svou dominanci stvrdili ve třetí třetině, kdy do branky domácích nasázeli Poutníci půltucet branek. Nejvíce branek zaznamenal David Šulák, autor hattricku.

Náměšť nad Oslavou

21.10.2023
17:00
1:10
(1:3, 0:1, 0:6)
Pelhřimov

Branky a nahrávky: 6. Kajnar (Přidal) – 15. Siřiště (Cejpek), 15. Machovský (F. Kasalý, Cejpek), 17. Šulák, 40. Šulák (Votápek, Port), 49. Šulák (Port, F. Kasalý), 50. Votápek (TS), 51. Cejpek (Votápek, Vrátný), 55. Port (Šulák), 58. F. Kasalý (Siřiště), 59. Buchta (Šulák, Vrátný)NNO:

Náměšť nad Oslavou: M. Máj (J. Dohnal) — M. Mojdl, M. Vildomec, P. Ošmera, T. Kala — P. Mojdl, L. Dvořák, J. Krčál, R. Kajnar, L. Přidal, L. Dvořák, M. Sázavský, M. Dvořák, M. Kejda, J. Maštalíř, P. Veškrna

HCP:

HC Lední Medvědi Pelhřimov: J. Zour — J. Vácha, V. Port, D. Kasalý, F. Bříza, D. Glejtek — D. Šulák, J. Kochrda, J. Štěrba, T. Cejpek, M. Machovský, V. Březina, M. Buchta, F. Kasalý, L. Siřiště, P. Votápek, J. Vrátný

Poutníci dorazili do Náměště nad Oslavou bez několika členů základní sestavy a v úvodu zápasu to bylo znát. Ve 2.minutě sice mohl otevřít skóre Kochrda, jenž těžil ze spolupráce s Machovským, Máj ale zastavil puk před brankovou čárou. Jinak ale úvodní minuty patřily spíše domácímu celku, hráči Náměště kombinovali v pásmu před Zourem a ten musel vytáhnout z rukávu nejeden těžší zákrok. Tlak domácích ale nesl své ovoce a v 6.minutě se do úniku dostal Kajnar, domácí hráč otřel puk o tyčku a domácí vedli. Ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky se ale karta začala obracet až přišla 15.minuta, ve které Poutníci otočili vývoj utkání. Nejprve Cejpek donutil Máje k zákroku, ale odražený puk si našel Lukáš Siřiště a pohotově dopravil puk do branky. A o několik vteřin později Filip Kasalý našel krásným pasem rozjetého Matyáše Machovského a jeho tvrdá střela skončila v šibenici domácí branky. Ovšem hned v 16.minutě mohl zmrazit pelhřimovskou euforii Veškrna, ale proti Zourovi nebyl domácí útočník úspěšný. V 17.minutě pak přišla nepřesnost v domácí rozehrávce, puk mezi kruhy uzmul David Šulák a pohotovou ranou navýšil vedení Poutníků. Pelhřimovští hráči měli ještě před první sirénou další šance, ovšem z těch se gólově neurodilo.

Nástup do druhé třetiny byl opět v režii domácího týmu, který se snažil o rychlou korekci stavu utkání. Poutníci se ale ubránili a mírná převaha Náměště byla utnuta v 25.minutě, kdy byla Pelhřimovu nabídnuta přesilová hra. Poutníci sice většinu početní výhody strávili před Májem, ale domácí brankář všechny pokusy hostů pokryl. Přesilová hra ale opět překlopila misky vah na hostující stranu, ve 30.minutě měli hosté opět početní výhodu, ale obrázek hry byl stejný jako v předešlé přesilovce, domácí se ubránili. Poutníci stupňovali tlak, ale ten zatím nebyl vyjádřený gólově. V 33.minutě domácí chybovali v rozehrávce a z rohu kluziště najížděl na Máje Machovský, domácí brankář ale mladého útočníka Pelhřimova vychytal. Ani další minuty se Máj nenudil, tvrdá střela Votápka v 36.minutě jen lehce minula domácí branku. Ve 38.minutě přišly další příležitosti Poutníků v přesilové hře, v hlavní roli byl ale opět domácí Máj. Tlak Poutníků ale přinesl navýšení stavu utkání, 18 vteřin před druhou sirénou se zblízka prosadil David Šulák a hosté tak šli do šaten s tříbrankovým náskokem.

Ve 43.minutě mohli snížit náskok Pelhřimova Vildomec s Dvořákem, pozorný Zour i s přispěním brankové konstrukce ale nepřipustil komplikace. Následující minuty přinesly časté vylučování na obou stranách, plný počet hráčů byl k vidění pomálu. Domácí tým však tyto situace nezvládal a ve 49.minutě, během početní výhody Pelhřimova, nasměroval David Šulák puk pod víko domácí branky, čímž pelhřimovský útočník uzavřel hattrick. V 50.minutě se domácí dostali k přesilové hře, ale Petr Votápek uzmul puk a ujížděl na Máje, byl však faulován a následovalo trestné střílení. Pelhřimovský kapitán následně chladnokrevně svůj nájezd proměnil střelou pod betony domácího brankáře. Na další branku se nečekalo dlouho, sedmý zásah Poutníků obstaral v 51.minutě Dominik Kasalý. Hráči Náměště ale nesložili zbraně, o minutu později musel Zour řešit závar na svém brankovišti, kdy pohotově reagoval na tečované střely, které mířily mezi tři tyče. Ale Poutníci svého soupeře dál nešetřili, v 55.minutě zavěsil za bezmocného Máje Vladimír Port a v 58.minutě se v takřka totožné pozici prosadil i Filip Kasalý. Magická desítka visela ve vzduchu a přání početného tábora pelhřimovských fanoušků bylo vyslyšeno v 59.minutě, kdy zblízka dorazil puk do brány Martin Buchta. Frustrovaní domácí hráči ještě zkoušeli vyvolat bitku, ve které se činili Filip Bříza, Tomáš Cejpek či Martin Buchta, ale i v této činnosti byli domácí poraženi.

Poutníci zvítězili na ledě Náměště nad Oslavou přesvědčivě 1:10 a zapsali do tabulky první vítězství v sezóně. Na něj budou chtít pelhřimovští hráči navázat v sobotu 4.listopadu, kdy k Bělé přijedou hokejisté Telče.

Pavel Blažek