01.12.2023 | Pavel Blažek, foto: Kamil Vaněk - Pelhřimovské noviny | A-tým

Zápas plný obratů, Poutníci v nastaveném čase porazili Žihadla!

Jako první se v pátečním šlágru kola prosadili hosté, ale Poutníci ještě v první třetině otočili utkání na svou stranu. Druhá třetina přinesla otočku ve skóre opět na stranu Žihadel, ale ve třetí třetině se vrátilo vedení opět k domácímu týmu. Hosté ale v poslední minutě vyrovnali a utkání směřovalo do prodloužení, kde pelhřimovský tým vybojoval bod navíc.

Pelhřimov, Zimní stadion
01.12.2023
19:00
6:5 pr.
(3:2, 0:2, 2:1 – 1:0)
Moravské Budějovice
Branky a nahrávky: 15:54 M. Hadrava (5/5), 17:36 M. Hadrava (M. Hadrava, Vácha; 5/5), 18:47 Votápek (Siřiště, Vácha; 5/5), 43:21 M. Hadrava (Vácha; 5/5), 52:09 M. Hadrava (Votápek, Vácha; 5/5), 61:26 F. Kasalý (3/3) – 07:24 Trojan (Mikeš, Salát; 5/5), 10:08 Kotačka (Pucher, Salát; 5/5), 29:20 Rytnauer (Krutiš, Válek; 5/5), 35:56 Trojan (Mikeš; 5/5), 59:17 Krutiš (5/5). Rozhodčí: Honza – Křivohlavý, Souček. Diváci: 160. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 6:5. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.

PEL: Zour – D. Kasalý, Vácha, Port, Glejtek, Šťáva, Srnský, Bříza – Siřiště, Vrátný, Kochrda, Štěrba, Cejpek, Machovský, F. Kasalý, Šulák, Březina, M. Hadrava, Votápek, Vysloužil, M. Hadrava.

MOR: Vacek – Trnka, Jahoda, Salát, Kravec, Vranka, Brabec – Pucher, Válek, Novák, Krutiš, Štorek, Rytnauer, Trojan, Mikeš, Sigmund, Kotačka.

Poutníci začali utkání aktivněji, ale byli to hosté, kteří jako první zahrozili. Ve třetí minutě zlikvidoval Zour Nájezd Nováka, ale hosté postupně převzali iniciativu a i s přispěním chyb domácí obrany se dostali do vedení v 8.minutě – za pelhřimovskou obranou našel Mikeš nekrytého Trojana a ten pohotově otevřel skóre utkání. V 11.minutě vyslal Pucher krásný pas na Kotačku, který pláchl pelhřimovské obraně a navýšil vedení hostů. Poutníci ale nesložili zbraně. V 16.minutě obral Marek Hadrava hostující obránce o puk a poslal jej pod padajícím Vackem do sítě. V 18.minutě pak bratři Hadravové v úniku dva na jednoho docílili vyrovnaného stavu utkání, Martin Hadrava našel ideálně Marka Hadravu a ten neměl problém uklidit puk do prázdné branky. A ještě před první sirénou v 19.minutě domácí otočili vývoj duelu ve svůj prospěch, závar na brankovišti zakončil Petr Votápek úspěšnou dorážkou svého vlastního pokusu.

Zkraje druhé třetiny měli Poutníci výhodu několika přesilových her, krátce i dvojnásobnou početní výhodu, po hříchu se ale nepodařilo domácímu týmu navýšit vedení v zápase. Také zásluhou skvělého Vacka, který svůj tým uchránil od nejedné brankové pohromy. To hosté byli v zakončení efektivnější, ve 30.minutě si počkal na brankovišti na svou šanci Rytnauer a propašoval puk mezi betony Zoura do pelhřimovské branky. Následovaly dvě přesilové hry v krátkém sledu, po jedné na každé straně, ale skóre se opět měnilo v 36.minutě, domácí obrana si nedokázala poradit s hostujícím napadáním, Mikeš uzmul puk, předložil Trojanovi a ten střelou pod víko nedal Zourovi šanci zasáhnout. V závěru druhé dvacetiminutovky měli Poutníci šance na vyrovnání, ale Vacek hosty několikrát podržel.

Třetí třetinu začali pelhřimovští hokejisté s cílem rychle vyrovnat stav utkání a tato snaha se vyplatila v 44.minutě. Za modrou čárou vypálil Marek Hadrava a před Vackem šikovně clonil a zároveň jemnou tečí poslal puk do sítě Josef Vácha. Povzbuzení domácí se i nadále tlačili do útoku, ovšem hosté hrozili z protiútoků. Skóre utkání se opět překlopilo na domácí stranu v 53.minutě, po kombinační souhře puk doputoval na křídlo k Martinu Hadravovi a ten umístěnou střelou nedal Vackovi šanci. Žihadla ale neřekla poslední slovo, s blížícím se koncem třetí třetiny se hosté stále více tlačili do zakončení, Zour dlouho držel pro Pelhřimov vítězný zápas, ale Moravské Budějovice sáhly ke hře bez brankáře, která byla krátce poté zvýrazněna přesilovou hrou hostů. I přes heroickou snahu domácího celku vyrovnal 43 vteřin před závěrečnou sirénou Krutiš stav utkání a šlo se do prodloužení.

V něm mohli rozhodnout nejprve hostující Kravec, jehož únik zlikvidoval Zour, a krátce poté i domácí kapitán Votápek, jehož tečovaný pokus minul hostující branku. V 62.minutě pak přišel rozhodující moment utkání, pohotová střela Josefa Vrátného skončila v síti a bonusový bod tak zůstal u Bělé.

Pelhřimovští hokejisté porazili v utkání plném obratů Moravské Budějovice 6:5 po prodloužení a opět se o něco více přiblížili svým soupeřům ve vyšších patrech tabulky Krajské ligy Vysočiny. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni hostující brankář David Vacek a domácí obránce Josef Vácha, jenž se podepsal pod čtyři vstřelené branky Poutníků. Další utkání čeká pelhřimovský celek v neděli 10.prosince, kdy Poutníci míří na horký led do Světlé nad Sázavou.