10.12.2023 | Pavel Blažek | A-tým

Pec vám zchladla! Poutníci loupili ve Světlé nad Sázavou!

Atraktivní duel ve Světlé nad Sázavou začali lépe Poutníci, za které otevřel skóre utkání Martin Hadrava. Hubený náskok pelhřimovského celku vydržel až do závěru druhé třetiny, kdy za domácí Skláře vyrovnával Kozlík. Ale ještě v závěru druhé třetiny překlopil znovu misky vah na pelhřimovskou stranu Josef Vrátný. A jak Poutníci zakončili druhou třetinu, tak vlétli i do té třetí. Josef Vrátný navýšil vedení Pelhřimova v 44.minutě a když v 50.minutě vsítil svou druhou branku v utkání Martin Hadrava, zdálo se, že jsou domácí Skláři definitivně poraženi. Ovšem v 53.minutě vrátil Sklářům naději Blažek a Poutníci tak museli o důležité body bojovat do posledních minut. Definitivní razítko na pelhřimovské vítězství dal v 59.minutě David Šulák. Světlá nad Sázavou odešla z ledu poprvé v sezóně bez bodu, Poutníci zapisují do tabulky důležité vítězství 2:5 a jsou v blízkém kontaktu s nejlepšími týmy soutěže. Další postup v tabulce budou chtít Poutníci zaznamenat v sobotu 16.prosince, kdy k Bělé přijede rezerva Velkého Meziříčí.

Světlá nad Sázavou
Světlá nad Sázavou, Sportovní zařízení Pěšinky
10.12.2023
17:00
2:5
(0:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 38:25 Kozlík (Dolinský; 4/4), 52:04 Blažek (Kozlík; 5/5) – 02:28 M. Hadrava (Pospíchal, Šulák; 5/5), 39:42 Vrátný (F. Kasalý; 5/4), 43:48 Vrátný (D. Kasalý, F. Kasalý; 4/5), 49:55 M. Hadrava (F. Kasalý, Pospíchal; 5/4), 58:45 Šulák (Kochrda, Šťáva; 5/5). Rozhodčí: Kopeček – Arnold, Klouda. Diváci: 453. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 2:5. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

SVE: Koubský – Kořínek, Piskač, Kopecký, Mečiar, Adam, Vála, Svoboda, Mendl, Krejčí – Doležal, Dolinský, Kozlík, Špatenka, Pokorný, Blažek, Kubát, Kratochvíl.

PEL: Zour – Vácha, Glejtek, Šťáva, Bříza, D. Kasalý, Pospíchal, Srnský – Votápek, Buchta, Kochrda, Cejpek, Machovský, F. Kasalý, Šulák, Březina, M. Hadrava, Siřiště, Vysloužil, M. Hadrava, Vrátný.