26.09.2015 | Tomáš Bečka | A-tým

Medvědi těsně podlehli Vajgaru

Čtvrté kolo svedlo dohromady tradiční rivaly a Pelhřimov se na jindřichohradeckém ledě uvedl v dobrém světle, když se v desáté minutě trefila čerstvá posila Gordon Bonell. Jenže o tři minuty později vyrovnal za domácí Voříšek, načež ve 38. minutě překlopil jazýčky vah na stranu Vajgaru Martin Brabec. Medvědi na tento gól reagovali bleskovou trefou Bezděka, jenž srovnal za sedmatřicet sekund. Poslední slovo ale měli žlutomodří, konkrétně Jan Koňarík, který vystřelil svému týmu tři body.

Jindřichův Hradec

26.09.2015
18:00
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. 13. Voříšek (Šafář), 38. Brabec (Hložek, Voříšek), 52. Koňařík (Košťál) - 10. Bonell (Bezděk, Vysloužil), 39. Bezděk (Vysloužil) Rozhodčí: Mertl S. – Polák, Rampír Vyloučení: 10:8 Využití:1:0 V Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2

JHR: Kubeš – Kohút, Tržil, Stehlík, Koňařík, Kadlec, Pípal, Popelka, Port, Hložek, Šafář, Brabec, Voříšek, Tomšík, Košťál, Lazorišák, Drda, Heřmánek, Kundrát, Švihálek

PEL: Svoboda – Kasalý D., Hájek, Rossman, Adam, Kůrka, Jelínek, Vysloužil, Bezděk, Beneš, Hadrava Martin, Kasalý F., Votápek, Vylíčil, Kopic, Roupec, Siříště, Bonell

Hned v prvním střídání o sobě dal vědět Luboš Voříšek, ale jeho střela z ostrého úhlu nemohla zaskočit Dominika Svobodu v brance hostů z Pelhřimova. Vajgar si zahrál hned ve 2. minutě přesilovku, ale tu domácí nedokázali nijak zdramatizovat. Stejně si počínali i hosté při vyloučení Oty Lazorišáka. První tutovku zápasu měli hosté, konkrétně Filip Beneš, jenže neměl přesně srovnána mířidla. Vajgar v dalším průběhu nevyužil přesilovku a sám inkasoval, Vajgar nedokázal vyhodit puk a americká akvizice Pelhřimova Gordon Bonell otevřel účet zápasu – 0:1. Hosté pokračovali v tlaku, což bylo znásobeno při vyloučení Matyáše Hložka. Vajgar tlak hostů ustál a dokázal vyrovnat. Luboš Voříšek obral hostující obranu a ruským blafákem, tj. střelou golfem překonal Svobodu v brance Pelhřimova – 1:1. V závěru třetiny mohl Vajgar přidat další branku, ale několik střel na Dominika Svobodu úspěch nepřineslo. V předposlední minutě Pípalovo nahození lízlo pelhřimovskou tyčku.

Pelhřimov byl v úvodu druhé třetiny více než aktivní a obrana Vajgaru měla plné ruce práce. Naštěstí pro domácí byl Tomáš Kubeš vždy na svém místě. U brankáře Vajgaru skončily pokusy Hadravy, Beneše nebo Kopice. Ve 27. minutě mohl Hložek upalovat na branku hostů, ale zastavil ho ofsajd. Poté se s vyloučeními roztrhl pytel a pět na pět se toho moc neodehrálo. Ve 35. minutě nabídli hosté tutovku Janu Heřmánkovi, ale Dominik Svoboda puk vytěsnil mimo tyče. O dvě minuty později se puk válel v brankovišti Pelhřimova, ale nikdo neměl natolik dlouhou hůl, aby ho dostal do branky. Vajgar dokázal jít poprvé do vedení v polovině 38. minuty. Martin Brabec zametl puk do odkryté pelhřimovské branky – 2:1. Jenže vedení domácím dlouho nevydrželo, protože hned z první akce Pelhřimova srovnal Libor Bezděk – 2:2.

Třetí třetina začala lehce opatrně a první vyloženou šancí byl pokus pelhřimovského Richarda Adama ve 43. minutě. Ve 49. minutě zatrnulo domácím. Tomáš Kubeš neudržel puk ve své výstroji, ale nikdo z hostů nebyl poblíž na dorážku. Vajgar v nabídnuté přesilovce tlačil a kombinoval, ale Brabcův faul zhatil domácí snažení. Rozhodující okamžik utkání přišel ve 52. minutě. V přesilovce vypálil od modré Jan Koňařík a Svoboda lovil puk ze své sítě – 3:2. Závěr zápasu byl hodně emotivní, jak to u derby bývá. Pelhřimov zkoušel závěr s odvolaným brankářem, ale Vajgar své první tři body uhájil.