HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
19.10.2023 | Pavel Blažek | A-tým

Poutníci zabojují o první výhru na ledě Náměště nad Oslavou


Pelhřimovské hokejisty čeká v sobotu 21.října zápas, který po pádu z druhé hokejové ligy ještě nezažili. V rámci 5.kola se Poutníci představí na ledě Náměště nad Oslavou a nepovedený start do soutěže způsobil, že se střetnou dva aktuálně nejhorší týmy Krajské ligy Vysočiny. Pelhřimovští hokejisté se budou chtít odrazit k vyšším příčkám, současné postavení Poutníků v tabulce neodpovídá předsezónním předpokladům. Utkání začíná úderem 17.hodiny.

Tento článek patří k zápasu NNO - HCP 1:10

TJ Náměšť nad Oslavou

Hokejisté Náměště nad Oslavou v probíhající sezóně naskočili pouze ke dvěma zápasům a z obou odcházeli žlutomodří poraženi. V úvodním kole cestovala Náměšť nad Oslavou na led Světlé nad Sázavou a Skláři svého soupeře nešetřili, na dlouhou cestu k domovu přibalili Náměšti výprask 12:1. V domácím prostředí poté Náměšť narazila na rezervní tým Velkého Meziříčí a tento zápas měl podstatně vyrovnanější průběh, nicméně po vítěžství 2:5 putovaly tři body na Horácko. V dalším kole čekala na hokejisty Náměště nad Oslavou cesta na led Chotěboře, ale pro velkou marodku na straně žlutomodrých bylo utkání odloženo. Minulý týden měli hráči Náměště volný los, takže na jejich bodovém kontě zatím svítí nula po dvou odehraných zápasech, žlutomodří jsou posledním týmem v soutěži, který zatím ještě nebodoval.

Hráči Náměště v probíhající sezóně vsítili pouze tři branky, o něž se podělili Lukáš Přidal, Michal Sázavský a Pavel Veškrna. Lukáš Přidal navíc doplnil své aktuální bodové konto o jednu asistenci a se dvěma body je tak nejvíce bodujícím hráčem Náměště nad Oslavou v probíhající sezóně. Mezi zajímavé hráče Náměště nad Oslavou jistě patří Lukáš Hort, kterého si mohou někteří pelhřimovští fanoušci pamatovat ze vzájemných druholigových soubojů Pelhřimova a Žďáru nad Sázavou.

Vzájemná bilance obou týmů v Krajské lize Vysočiny

Poutníci v rámci Krajské ligy Vysočiny změřili síly s hokejisty z Náměště nad Oslavou ve třech případech a pokaždé se radovali z vítězství. Největším rozdílem Pelhřimovští přehráli svého soka v listopadu 2021, kdy si Poutníci z Náměště nad Oslavou odvezli vítězství v poměru 0:6. V sezóně 2021/2022 měl být sehrán ještě jeden duel obou sobotních soupeřů, hokejisté Náměště nad Oslavou ale na závěr základní části do Pelhřimova nedorazili, takže na konto Pelhřimova mířila kontumační výhra 5:0.

Z pohledu pelhřimovského celku zatím sezóna 2023/2024 probíhá velmi nešťastně, nicméně Poutníci jsou odhodlaní zlomit sérii porážek z úvodu sezóny a odstartovat postup k vyšším příčkám. V sobotu 21.října po sedmé hodině večerní bude jasno o tom, zda tato snaha nesla své ovoce.

Pavel Blažek