HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
14.11.2023 | Pavel Blažek | A-tým

Poutníky čeká v krátkém sledu Humpolec a Velká Bíteš


Prodloužený víkend má na hokejisty Krajské ligy Vysočiny připravený pořádně nahuštěný program. Poutníci se nejprve v pátek 17.listopadu utká v atraktivním derby s Humpolcem a hned v sobotu 18.listopadu Poutníci cestují na led Velké Bíteše. Duel s Humpolcem začne v 19 hodin, zápas ve Velké Bíteši má úvodní buly naplánováno na 17 hodin.

Tento článek patří k zápasu HCP - HUM 1:2 pr.

HC Humpolec

Před aktuální sezónou proběhla v humpoleckém hokeji transformace klubu, hokejisté Humpolce již nepatří pod oddíl tradiční Jiskry a byl založen nový oddíl HC Humpolec ve formě zapsaného spolku. Samotný start sezóny nezastihl Humpolec v ideální formě, nejprve v domácím prostředí Humpolečtí prohráli v nastaveném čase s Velkou Bíteší (3:4p) a stejné skóre zapsal Humpolec i na ledě Ledče nad Sázavou, tentokrát ale putovaly dva doby pod Orlík. Nepovedený rozjezd sezóny byl korunován domácí prohrou s moravskobudějovickými Žihadly (0:6), ovšem od té doby Humpolec sbírá pouze vítězství. Nejprve si parta okolo trenéra Maršíka vyšlápla na Skláře ze Světlé nad Sázavou, Humpolec opět uloupil u Sázavy dva body (4:5p). Následně si Humpolec mezi domácími mantinely zastřílel proti rezervě Velkého Meziříčí (11:2). Následovala humpolecká výhra na ledě Chotěboře (3:4p) a zatím poslední duel humpoleckého celku přinesl vítězství 7:2 nad Náměští nad Oslavou. Zlepšená forma z posledních zápasů posunula Humpolec na průběžné páté místo s třinácti body, ztráta Poutníků na humpolecký celek je aktuálně šestibodová.

Brankoviště Humpolce si v letošní sezóně pronajal Filip Krejčí, odchovanec jihlavského hokeje letos naskočil do sedmi duelů a jen jednou pustil mezi tři tyče Víta Jiráka. V poli se to stále hemží hokejisty s pelhřimovskou minulostí. Nejvíce kanadských bodů zatím posbíral Jan Brázda, který k šesti brankám přidal i osm asistencí. V pelhřimovském dresu se krátce objevil i Pavel Hendrych (6+6), třetí místo v produktivitě Humpolce drží Matěj Daňhel (5+6).

Vzájemná bilance Pelhřimova a Humpolce v Krajské lize

Poutníci se s Humpolcem utkali již v jihočeském Krajském přeboru, následně se oba celky přesunuly do Krajské ligy Vysočiny. Celkem se oba kluby v těchto soutěžích utkaly v šesti případech, Poutníci slavili v pěti případech a jen jednou se museli pelhřimovští hokejisté před svým soupeřem sklonit. Stalo se tak před rokem na humpoleckém zimním stadionu, kde ve vyrovnaném duelu přetlačil Humpolec Poutníky 5:4 po prodloužení. Začátkem února 2020 se ale nejvíce dařilo na pelhřimovské straně, tehdy Poutníci u Bělé přehráli Humpolec jednoznačně 11:2.

HC Spartak Velká Bíteš

Hráči Velké Bíteše začali sezónu překvapivou domácí porážkou s Bystřicí nad Pernštejnem (1:2), následovalo již avizované dvoubodové vítězství v Humpolci (3:4p). I nadále střídali Spartakovci vítězství a porážky, mezi domácími mantinely přehrála Velká Bíteš Ledeč nad Sázavou (6:5), aby pak Velká Bíteš padla v Moravských Budějovicích (5:1). Spartak poté svedl vyrovnaný domácí souboj se Světlou nad Sázavou, ze kterého domácí nevytěžili ani bod (1:2), ale aktuálně drží Vleká Bíteš sérii dvou vítězství v řadě, nejprve domácí Velká Bíteš porazila rezervu Velkého Meziříčí (7:2) a poté, opět v domácím prostředí přehrála Velká Bíteš Chotěboř (4:3). I díky tomuto zlepšení se Velká Bíteš dostala na sedmé místo průběžné tabulky Krajské ligy Vysočiny s jedenácti body, osmý Pelhřimov na Velkou Bíteš ztrácí čtyři body, má ale zápas k dobru.

Prostor mezi třemi tyčemi Velké Bíteše v letošní sezóně patří Jakubu Bartošekovi, odchovanec brněnského hokeje odchytal sedm duelů a do branky nikoho dalšího nepustil. V poli je nejlepším sběratelem kanadských bodů Liridon Dupljaku. Útočník s krátkou pelhřimovskou minulostí zapsal v této sezóně sedm bodů za tři góly a čtyři asistence. Dupljaku v letošní sezóně zkouší štěstí i na dalekém Islandu, kde nastupuje za Fjölnir a je tedy otázkou, zda se v sobotu postaví proti pelhřimovskému celku. S dvoubodovým odstupem následují Tomáš Dittrich a Lukáš Petrčka (oba 2+3).

Vzájemná bilance Pelhřimova a Velké Bíteše v Krajské lize

Poutníci se dosud utkali s Velkou Bíteší v rámci Krajské ligy Vysočiny v deseti zápasech, a pokaždé byli pelhřimovští hokejisté úspěšní. Kromě základní části se Pelhřimov a Velká Bíteš utkali v posledních dvou sezónách ve čtvrtfinále play-off Krajské ligy, v obou případech vystavili Poutníci svému soupeři stopku v nejkratším možném čase. Nejvyššího vítězství nad Velkou Bíteší dosáhli Poutníci v lednu 2022, oslabení Spartakovci tehdy nestačili pelhřimovskému tempu a u Bělé schytali debakl 14:0. Velká Bíteš dokázala ve zmíněných deseti duelech s Pelhřimovem uhrát jediný bod, druhý zápas čtvrtfinále v loňské sezóně překlopili Poutníci na svou stranu až v prodloužení a ve Velké Bíteši vyhráli 6:7.

Poutníci jsou odhodlaní potvrdit v následujících zápasech zlepšenou formu a zabojovat o další body, které by znamenaly postupnou cestu do vyšších patek tabulky Krajské ligy Vysočiny. K tomu budou pelhřimovští hokejisté spoléhat na podporu fanoušků, proto neváhejte a podpořte pelhřimovské hokejisty v následujících zápasech. V domácím zápase s Humpolcem bude připraven online přenos, který může využít každý, který s nebude moci k Bělé dostavit osobně.

Pavel Blažek