HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
06.03.2013 | Tomáš Bečka | A-tým

Spartaku skončila sezona. Ve Žďáře prohrál 4:6

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a ze začátku zasypali Čekala sprškou střel. Tuto převahu navíc potvrdil ve třetí minutě prvním gólem utkání Štěpánek. Žďár stále přehrával hosty a vybojoval si dvoubrankové vedení. Záhy však Bezděk snížil z trestného střílení. V polovině zápasu se Spartaku podařilo vyrovnat, ale o dvě minuty později se Plameny znovu dostaly do vedení. O to však přišly na konci druhé periody, kdy Pelhřimovští dvakrát udeřili a otočili zápas ve svůj prospěch na 4:3. Jenže Sobotkovi svěřenci zabojovali a třemi góly strhli vedení zpět na svoji stranu. Pelhřimov tedy po litém boji opouští Žďár s prohrou 6:4, což znamená, že Pelhřimov prohrál čtvrtfinálovou sérii 3:0 a loučí se s ročníkem 2012/13.

Žďár nad Sázavou

06.03.2013
18:00
6:4
(2:1, 1:3, 3:0)
Pelhřimov
Branky a nahrávky: 3. Štěpánek (Kaňka), 10. Plachý (Staněk, Kaňka), 32. Plachý (Kaňka, Ježek), 47. Dítě (Kunstmüller), 54. Jícha (Plachý), 60. Ježek (Kaňka) - 10. Bezděk (pen.), 28. Tecl (Kořínek), 39. Tecl (Plachý), 40. Bezděk (Hadrava Marek) Vyloučení: 3:6 VYužití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 1189 Počet střel: 39:21 Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Křivohlavý Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 6:4

ZNS: Sláma - Smejkal, Kolda, Pleva, Jícha, Staněk, Doležal, Šír - Vítek, Kotlík, Man - Kunstmüller, Březina, Štěpánek - Ježek, Kaňka, Plachý - Kočan, Hron, Dítě

PEL: Čekal - Adam, Beneš, Jelínek, Veselý, Posmyk, Suk, Kořínek, Stebich, Podlipnik, Kasalý - Tecl, Plachý, Hrbatý, Kubát, Hadrava Martin, Bezděk, Votápek, Hadrava Marek

Úvodní třetina byla v režii domácího celku. Po dvou minutách a pěti sekundách hry poprvé překonal Čekala agilní Štěpánek. Domácí pokračovali v náporu a odměnou jim za to byla druhá branka v zápase. Plameny vytvořily před Čekalem obrovský tlak, který dovršil svým prvním gólem a vůbec prvním bodem v play-off Jiří Plachý.

Ale o čtrnáct sekund později se Pelhřimov dočkal snížení. Bezděk byl v úniku faulován Staňkem a rozhodčí následně zkřížil ruce nad hlavou. Čtyřiadvacetiletý forvard se rozjel proti Slámovi a střelou mezi nohy snížil na rozdíl jediné branky. Po tomto momentu se hra více vyrovnala. Možnost pohnout skórem měl Kotlík, ale Čekal se skvělé roztáhl na brankovišti.

Hosté nastoupili do druhé dvacetiminutovky plni odhodlání otočit skóre a cestu za tímto cílem načali ve 28. minutě. Při přesilové hře využil před brankou svých parametrů Tecl, jenž zařídil pro své mužstvo vyrovnání na 2:2. O několik chvil později se domácí obraně připomnělo duo Plachý - Hrbatý. Ovšem tvořivý pár nedotáhl svou akci do zdárného konce.

Ve 32. minutě potřetí vypuklo na žďárském stadionu obrovské nadšením. Při dvojnásobné převaze se dostal k puku Plachý a ostrou střelou dostal svůj celek znovu do vedení. Leč Pelhřimov nesložil zbraně šel si za vyrovnáním. Jejich snaha nesla sladké plody v podobě dvou branek. Nejprve minutu a půl před druhou sirénou překonal hostující obranu Tecl poté, co dostal povedený pas od Plachého.

A poté přišel další povedený moment pelhřimovského celku. Marek Hadrava vystřelil kotouč na Slámu, který neudržel jeho ránu a Bezděk po litém boji před brankovištěm dostal dvacet dva sekund před koncem prostřední části Spartak poprvé do vedení.

Plameny ovšem mocně toužily ukončit sérii již dnes a opět dostaly Pelhřimov do řady nepříjemných situací. Ve 47. minutě pak už Čekal lovil puk ze sítě. Kotouče se zmocnil Dítě a propálil pelhřimovského gólmana jedovatou střelou. Žďárský forvard se v minulých zápasech ani nevešel do základní sestavy, ale dnes oplatil trenéru Sobotkovi důvěru vyrovnávacím gólem.

V polovině třetí periody mohl dokonat hattrick Martin Tecl, ale ve slibné příležitosti těsně minul Slámovu svatyni. A tak šest minut před koncem třetiny udeřili domácí. Jícha využil zaváhání pelhřimovské obrany a zařídil tedy pro domácí Plameny vedení 5:4.

Spartak se snažil o vyrovnání, jenže marně. Domácí se drželi na kotouči a Pelhřimov si nevypracoval vyšší a konstantní tlak. Minutu před koncem zkoušela hostující střídačka hru bez gólmana, kterou však potrestal půl minuty před koncem zápasu Ježek.

Je tedy za námi čtvrtfinálová série vysočanského derby mezi Pelhřimov a Žďárem. Plameny opanovaly všechny tři duely a slaví tak historický postup do semifinále. Pro Spartak sezona končí.

Ohlasy po utkání

Martin Meloun (hlavní trenér Spartaku Pelhřimov): Jsme samozřejmě zklamaní, ukázalo se, že se Žďárem se dalo hrát. Hlavně ve druhé třetině jsme domácí zatlačili do defenzivy, šli jsme do vedení, které se, bohužel nepodařilo udržet. Ve třetí třetině rozhodla větší produktivita domácích, oni své šance dokázali proměnit, nám se to samé nedařilo. Chtěl bych ale dnes hráčům poděkovat za bojovnost, kterou dnes předvedli, domácí si ten dnešní postup museli vybojovat. Také bych chtěl poděkovat fanouškům za jejich podporu nejen v tomto play-off, ale i v průběhu celé sezóny.

Tomáš Bečka