HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
18.08.2015 | Jiří Rada | A-tým

Pelhřimov s Brodem padl

Velice atraktivní duel mohli shlédnout hokejoví fanoušci na pelhřimovském zimním stadionu. Po letech se znovu proti sobě postavili regionální rivalové Pelhřimov a Havlíčkův Brod. Z kraje utkání byli aktivnější domácí, ale s přibývajícím čase se pomyslné misky vah převažovali a i díky pelhřimovské nedisciplinovanosti slaví výhru 4:2 Havlíčkův Brod. Odveta je na programu v úterý 25. srpna v Kotlině.

Pelhřimov

18.08.2015
18:00
2:4
(1:0, 0:3, 1:1)
Havl. Brod
Branky a nahrávky: 8. Hadrava (Hadrava, Kopic), 55. Hadrava (Votápek) – 29. Loginovskij (Endál), 30. Duben (Třetina, Endál), 36. Vlasov (Kondratěv, Mečiar), 51. Třetina (Přidal, Ludvík) Rozhodčí: Hejduk, Kotlík - Šťastná, Guth. Vyloučení: 10:10, navíc Adam (PEL) 5 + OK, Mečiar (HBR) 10 OT. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 27:31.

PEL: Černý (Čekal) – Kasalý D., Kůrka, Adam, Pometlo, Jelínek Z., Rašner, Rosmann, Kopic, Vylíčil, Vysloužil, Kasalý F., Votápek, Siřiště, Hadrava Martin, Hadrava Marek, Plachý (C), Bezděk

HBR: Zvolánek (Dusík) - Duben, Vala, Kořínek, Loginovskij, Mečiar, Kolda - Přidal, Třetina, Endál, Chlubna, Kuchta, Kozlík, Vlasov, Ludvík, Kondratev

Utkání začali aktivněji domácí hokejisté, avšak úvod zápasu se obešel bez větších šancí na obou stranách. Po dvou minutách se medvědům naskytla možnost přesilové hry. Tu však hosté přežili bez úhony a tak zůstal stav bezbrankový. V následujících minutách měli šance Votápek a Kopic, ale i hostující hráči, skóre však zůstávalo pořád stejné. Tento stav trval až do 8. minuty. Kombinaci na jeden dotek ukončil pohotovou střelou Martin Hadrava a domácí se tak mohli radovat z jednobrankového vedení – 0:1. Další snažení medvědů přerušila přesilovka, která se naskytla brodským hokejistům. Té se však domácí bez problémů ubránili. Netrvalo dlouho a Havlíčkův Brod hrál další přesilovou hru. Tu se Pelhřimovu i s velkou podporou brankáře Černého podařilo ubránit a stav tak nadále zůstal příznivý pro domácí medvědy. V 17. minutě ujížděl sám na brankáře Martin Hadrava, jenže ani on nemířil přesně. Pelhřimovu se ještě ke konci třetiny naskytla krátká početní výhoda dvou mužů v poli, avšak žádný gól z ní nepadl. A tak odcházeli domácí medvědi do šatny spokojenější.

V úvodu druhé třetiny byla k vidění přesilovka hostů, ale vyrovnávací branka z ní nepadla. Následoval mírný tlak domácích, ale jejich šance zůstaly nevyužity. Skóre se mohlo měnit v 25. minutě. Votápek v úniku nahrával Vylíčilovi. Ten nakonec tvrdě vypálil, avšak Zvolánek v hostující brance tuto střelu pokryl. Následující minuty se nesly ve znamení trestů. Nejdříve vyloučení přišlo na hostující straně a poté na domácí dostal Richard Adam pětiminutový trest + do konce utkání a zároveň hostující Tomáš Chlubna dvouminutový trest. Následovalo několik šancí medvědů, z nichž nejvýraznější byla střela Kopice do tyče, ale žádná z nich se neujala. Jinak tomu už bylo na začátku 29. minuty. Z přečíslení 3 na 1 se kotouče ujal Igor Loginovskij a srovnal skóre utkání – 1:1. Poté dostali domácí další dvouminutový trest a následnou přesilovku 5 na 3 hosté proměnili. Miroslav Duben dostal puk přesně na kruhy a vypálil přesně za záda Černého – 1:2. Následovala pasáž hry, ve které byli výraznějším týmem hosté. Domácím se sice naskytla možnost početní výhody, ale tu nedokázali využít. Jinak tomu bylo u hostů. Ve 36. minutě se puk odrazil před Kirilla Vlasova, který před odkrytou klecí nadvakrát uklidil kotouč do sítě – 1:3. Do konce třetiny padla ještě dvě vyloučení, ale nic výrazného se ve druhém dějství už neodehrálo.

V úvodu třetí třetiny se domácí tlačili za vyrovnáním, ale hosté je do vyložených šancí moc nepouštěli. Ve 45. minutě měl šanci na snížení Votápek, ale před brankářem mu utekl kotouč. Ve 47. minutě dostali domácí početní výhodu za nafilmovaný pád. Tu ale Havlíčkův Brod bez problémů přežil a dál si tak držel dvoubrankové vedení. Domácí zvýšili tempo a pokoušeli se o zkorigování nepříznivého stavu. Gól ovšem padl na opačné straně. Na brankovišti se prosadil Miroslav Třetina - 1:4. A pro domácí se stala situace ještě složitější. O minutu později mohlo být skóre pro medvědy ještě hrozivější, ale Kondratěv netrefil zcela odkrytou branku domácích. Pelhřimov se i nadále snažil o snížení skóre. To se medvědům povedlo až na konci 55. minuty. Puk sice stěží, ale přece doklouzal za hostujícího gólmana, prosadil se opět Martin Hadrava – 2:4. Snahu domácích na vyrovnání zkazila početní výhoda Brodu. I když to medvědi na konci ještě zkoušeli bez brankáře, skóre se jim stejně zvrátit nepodařilo.

Domácí Lední medvědi tak poprvé v přípravě prohráli v základní hrací době. Ovšem napravit to mohou již tento čtvrtek, kdy na svém ledě přivítají hokejisty ze Žďáru nad Sázavou.

Ohlasy po utkání

Jan Dvořák (HC Lední Medvědi Pelhřimov): Začátek utkání se nám povedl, dohrávali jsme soupeře, dali jsme první branku. Pak jsme, bohužel, přestali hrát, naše chyby a hlavně vyloučení dostali soupeře zpátky do zápasu. Havlíčkův Brod to vše dokázal potrestat. Do dalších zápasů máme ještě na čem pracovat.


Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Jsme rádi za další vítězství, ale při hře pět na pět jsme prohráli 1:2. Tři góly jsme dali v přesilovkách. Celkově náš výkon do útoku byl dobrý. Měli jsme chuť, ale zodpovědnost hráčů a dodržování určitých defenzivních věcí bylo špatné. Takhle se nemůžeme prezentovat, ale aspoň nám to ukázalo, jak a na čem máme pracovat. Na přátelský zápas tam bylo zbytečně moc emocí, vyloučení a zákeřných faulů. Trošku k tomu přispěli i rozhodčí a pak už je těžké to ukočírovat. Mohlo to být korektnější, ale když se hráči dostanou do takové hry, tak je pak těžké je ze střídačky uhlídat. Musíme být disciplinovanější, protože takhle to nemůže fungovat. Ať si soupeři dělají, co chtějí, ale my musíme být nad věcí a to jsme dneska nebyli.