10.12.2016 | Tomáš Bečka | A-tým

Medvědi ustáli hektický závěr a slaví tři body

Pelhřimovští Medvědi přivítali v rámci 20. kola nymburské hokejisty. Vstup do zápasu se povedl lépe svěřencům trenéra Dvořáka, když se v sedmé minutě prosadil Kopic. Prostřední perioda pak patřila domácímu celku. I přesto, že se ve třiadvacáté minutě povedlo vyrovnat Jandusovi, díky čtyřem trefám odskočili Medvědi svému soupeři na rozdíl čtyř branek. Hosté ale ještě zdramatizoval závěr zápasu. Nejprve se prosadil v přesilové hře Šimek a na něho navázal Stehlík, jenž naopak skóroval v oslabení. A když necelé tři minuty před třetí sirénou snížil při hře bez gólmana na 5:4 Saňa, nadechli se Nymburští k dalším útokům. Ovšem naděje hostů ukončil střelou do odkryté klece Tomáš Plachý. Pelhřimov si tak po dvou venkovních prohrách připisuje další cenné vítězství.

10.12.2016
18:00
6:4
(1:0, 4:1, 1:3)
Nymburk

Branky a nahrávky:7. Kopic (Kubát), 26. Kopic (D.Kasalý), 28. Plachý (Kubát, Kopic), 30. Votápek (Bezděk), 39. Bezděk (Jelínek), 60. Plachý (Adam) – 24. T.Jandus (Pýcha, M.Jandus), 52. Šimek (Stehlík, Ječný), 54. Stehlík, 58. Saňa (Ječný), Rozhodčí:Honza – Musil, Ing. Linhart

PEL: Groh – Kubát, Port, Wasserbauer, Kasalý D. – Benýšek, Jelínek, Adam, Kalenda, Hadrava Marek, Kasalý F., Hadrava Martin, Kopic, Votápek, Plachý, Doležal, Bezděk, Vysloužil, Šulák, Rezek

NYM: Brázdil – Jandus M., Knesl, Novák, Hes, Rittig, Saňa, Pýcha, Bičiště, Šimek, Kuzďas, Eis, Jandus T., Stehlík, Svoboda, Ječný, Smejkal, Kuncek

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Šance se střídaly na obou stranách, ale žádná z nich nevedla k ohrožení branky. Poté převzali otěže utkání hosté a začali tlačit na pelhřimovskou branku. Úder ovšem přišel na druhé straně. Jiří Kubát nahrál Miroslavu Kopicovi před bránu a ten se střelou pod víko nemýlil - 1:0. Hosté se s tím ale nedokázali smířit a začali tlačit. Tomu pomohlo i vyloučení domácího hráče. Domácí byli svíráni ve svém obranném pásmu. S tím si ovšem dokázali poradit a v polovině třetiny byl vyloučen i hostující hráč. Po chvíli to pro Nymburk vypadalo ještě hůře, jelikož šel do tří. Pelhřimov byl v útočném pásmu a kombinoval, avšak příliš střel na bránu nepřicházelo, a tak stav zůstával stále stejný. Poté však začali útočit opět hosté. Jejich šance se ovšem tříštily o Groha jako o kus ledovce. Do konce třetiny se už nic nestalo, a tak šel Pelhřimov do šaten za jednogólového vedení.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí, ovšem šance Filipa Kasalého ani Martina Hadravy se neujali. Pak však udeřil Nymburk. K puku se dostal Tomáš Jandus a střelou pod víko vyrovnal stav utkání 1:1. Domácí se ale snažili o rychlou odpověď a ta se jimi také povedla. Hostující obránce si nezpracoval dobře puk a Miroslav Kopic se ujal puku a podruhé v zápase skóroval 2:1. Tlak Pelhřimova ovšem neustával. Domácí se stále hnali dopředu a to přineslo své ovoce. Po nahrávce Jiřího Kubáta se před bránou prosadil Tomáš Plachý – 3:1. To však domácím nestačilo a stále se tlačili do branky. Petr Votápe dojel odraženou střelu a naznačil střelu, avšak si puk ještě podržel a do prázdné branky dovezl puk – 4:1. Hra se poté uklidnila a domácí šli následně do čtyř. Přesilovce se ovšem pelhřimovští hokejisté dokázali ubránit a hra tak pokračovala stále za stejného stavu. Do konce třetiny však padla ještě jedna branka. Po asistenci Zdeňka Jelínka vystřelil Libor Bezděk a střela propadla hostujícímu brankářovi do branky – 5:1.

S tímto skóre se ovšem nedokázali smířit hosté a třetí třetinu započali tlakem. Pelhřimovskou bránu zahltili soupeřovy útoky, ale Groh v domácí brance byl bezchybný. Domácí stále odolávali vlnám hostujících útoků. V polovině třetiny se však hostům naskytla přesilová hra. Tu se však Nymburku podařilo využít. Martin Šimek vypálil od modré čáry a domácí gólman měl zakrytý výhled a střela mu propadla – 5:2. Pak však byl opět vyloučen hráč hostů a už to vypadalo na klidný průběh utkání. Nymburk se však v oslabení prosadil. Do pásma si najel Jan Stehlík a zblízka propálil domácího brankáře – 5:3. Tři a půl minuty před koncem třetí třetiny se hosté uchýlili ke hře bez brankáře. Ta se jim po půl minutě podařila využít. Josef Saňa se dostal do výhodné pozice před brankáře a propálil ho – 5:4. Nymburk i nadále zkoušel štěstí bez brankáře. To jim však překazil po třiačtyřiceti vteřinách Tomáš Plachý, který se prosadil z úhlu do odkryté branky – 6:4. Do konce utkání se už nic nestalo.

Domácí tak dokázali přetlačit nepříjemný Nymburk a urvali pro sebe tři body. Příští utkání je čeká již ve středu na ledě Žďáru nad Sázavou. Na závěr bych chtěl poznamenat, že rozhodčí napsal do zápisu. Cituji: „Na ledové ploše nejsou dostatečně vidět čáry a body na vhazování. Prosíme o sjednání nápravy.“