HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
14.10.2017 | Daniel Lhotský | A-tým

Demolice v Kotlině. Pelhřimov prohrál s Havl. Brodem vysoko 14:3

Pelhřimov odcestoval na led rivala z Havlíčkova Brodu a páté venkovní utkání v sezóně skončilo pro Medvědy katastrofou. Havlíčkův Brod obstaral první dva góly již v 8. minutě, kdy se trefili Endál s Šuhajem. Na tento stav ještě dokázal zareagovat střelou mezi betony v 15. minutě Martin Hadrava. Od této chvíle se trefovali převážně havlíčkobrodští hráči, zejména v druhé třetině, kdy vstřelili sedm gólů, jen Hadrava ve 22. minutě a Vysloužil v 48. minutě průběžně mírnili celkový debakl. Celkové skóre se zastavilo na úrovni 14:3, což znamená nejhorší výkon Medvědů v této sezóně.

Havl. Brod

14.10.2017
17:00
14:3
(3:1, 7:1, 4:1)
Pelhřimov

Branky a nahrávky: 8. Endál (T. Semrád, Milfait), 8. Šuhaj (Milfait, Voříšek), 19. Třetina (Vašíček), 26. Voříšek (Milfait, Vala), 26. Kříž (Kozlík, Přidal), 27. Endál (Třetina, Přidal), 27. Voříšek (Milfait, Šuhaj), 36. Přidal (Kříž, Kozlík), 39. Milfait (TS), 40. Beneš (Kuchta, Vala), 42. Milfait (Voříšek, Vala), 49. Voříšek (Vašíček, Milfait), 53. Ludvík (Kuchta, T. Semrád), 59. Kozlík (Endál, Voříšek) – 15. Martin Hadrava (Mejzlík), 22. Martin Hadrava, 48. Vysloužil (Plachý). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 3:4, navíc Milfait - Vysloužil 5 + OK [HRUB]. Využití:1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 706. Střely na branku: 50:32 (15:11, 20:10, 15:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 11:2, 11:3, 14:3.HBR: Novák (Da. Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, M. Semrád – Endál, Třetina "C", Přidal, Šuhaj, Milfait "A", Voříšek, Kozlík, Michálek, Kuchta, Chlubna, Beneš

PEL: Šoustal (Stibal) – F. Kasalý, Kohút, Hájek, Srdínko, Port, Kubát "C", Kalenda, Rudy – Do. Marek, Oščádal, Plachý "A", Kopic, Vysloužil, Kaminsky, Votápek, Šulák, Martin Hadrava, Mejzlík

Havlíčkobrodští od začátku potvrzovali roli favorita a po sedmi minutách se díky využité přesiloví hře dostali do vedení. Jan Milfait vybojoval kotouč pro Tomáše Semráda, po jehož ráně se ze vzduchu trefil Lukáš Endál. Po osmnácti sekundách vedli domácí už o dvě branky. Jan Milfait uvolnil Jakuba Šuhaje, jehož střela zápěstím zamířila přesně do levého horního rohu pelhřimovské svatyně. Bruslaři pak trošku polevili a okamžitě přišel trest. Martin Hadrava se dobře zorientoval před brankovištěm a střelou mezi Novákovy betony snížil. Domácí však vybojovali dvoubrankový náskok zpět. Po zablokované střele Jiřího Vašíčka se ujal puku Miroslav Třetina a z mezikruží se pohotově trefil.

Pelhřimov na startu druhé periody zaskočil svého soupeře a po minutě se dostal na dostřel. Martin Hadrava vybojoval kotouč a z levého kruhu střelou po ledě pokořil domácího gólmana. Od té doby už patřil led Bruslařům. Během jedné minuty a třinácti sekund nastříleli čtyři góly. Luboš Voříšek prostřelil Romana Šoustala mezi betony, o 26 sekund se z vrcholku pravého kruhu prosadil Martin Kříž. Pak se shodně mezi gólmanovy betony trefili také Lukáše Endála a znovu Luboš Voříšek. Kanonáda Havlíčkova Brodu ovšem pokračovala i dál. Do střelecké listiny se zapsal i Patrik Přidal, Jan Milfait proměnil trestné střílení. Čtyři sekundy před přestávkou zakulatil skóre na desítku Filip Beneš.

Jak druhá třetina skončila, tak začala ta třetí. Uběhly sotva dvě minuty a na ukazateli skóre svítila na straně domácích jedenáctka po trefě Jan Milfaita. Utkání bylo dávno rozhodnuté, přesto se Pelhřimov ještě jednou radoval. Z pravého kruhu překonal havlíčkobrodského gólmana Martin Vysloužil. Pak už se všechno vrátilo do zajetých kolejí a Luboš Voříšek dovršil hattrick. Rozjetý vlak Bruslařů nebyl k zastavení. Petr Kuchta svůj únik nezakončil, po něm se ale dostal k volnému puku Tomáš Ludvík a dorazil jej do sítě. Poslední zásah zaznamenal Havlíčkův Brod necelé dvě minuty před koncem, po přihrávce Lukáše Endála skóroval David Kozlík.

Reportáž převzata z webu: http://www.bkhb.cz