HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
04.11.2017 | Tomáš Bečka | A-tým

Bratři Hadravové řídili výhru nad Kolínem

Po dvou pohrách v řadě zamířil pelhřimovský celek na led Kolína. A v polovině dvanácté minuty se ujal vedení po trefě Martina Hadravy. Domácí ještě do přestávky otočili skóre, ovšem hned po začátku druhé periody se opět trefil starší z dvojice bratrů Hadravových. O čtyři minuty později sice Kozlové znovu udeřili, avšak svým třetím gólem večera vyrovnal Martin Hadrava. Těsně před koncem prostředního dějství domácí tým opět odskočil do vedení, které si ale během jedné minuty přivlastnili Pelhřimovští krátce po startu třetí třetiny zásluhou Votápka a Marka Hadravy. V 59. minutě pak pečetil výhru Dvořákových svěřenců v přesilové hře Miroslav Kopic. Kolín sice ještě dokázal snížit, ovšem jejich branka, která padla pět sekund před koncem, byla jen kosmetickým upravením třetí tříbodové výhry Medvědů v letošní sezoně.

Kolín

04.11.2017
17:07
5:6
(2:1, 2:2, 1:3)
Pelhřimov

Branky a nahrávky: 15. Pipek (Voženílek, Morkes), 18. Morkes (Pipek, Voženílek), 26. Kozák (Morkes, Zumr), 39. Pýcha (Panna, Kadlec), 60. Panna (Pýcha, Březina) – 12. Hadrava Martin (Hadrava Marek), 22. Kasalý F. (Hadrava Martin), 31. Hadrava Martin (Kasalý F., Hadrava Marek), 42. Votápek (Pospíchal), 43. Hadrava Marek (Votápek, Pospíchal), 59. Kopic (Plachý, Vysloužil). Rozhodčí: Battěk – Tasch, Shopf. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:1, 2:2, 1:3. Diváci: 795KOL: Sejpal (Martínek) – Černý, Březina, Hlaveš, Pýcha, Barták "A", Voženílek, Havelka, Kadlec – Malý "C", Semirád, Panna – Kysela, Morkes, Zumr "A" – Kozák, Prokop, Veselý – Pilný, Netušil, Pipek

PEL: Vlk – Kasalý Dominik, Kohút, Rudy, Srdínko, Oščádal, Pospíchal, Vysloužil, Plachý "C", Kopic, Hadrava Martin, Hadrava Marek, Kasalý Filip "A", Votápek "A", Kaminski, Čermík

Čtyřikrát se v sobotu na kolínském ledě restartoval zápas. Čtyřikrát dokázal jeden z týmů vyrovnat a vrátit stav na vyrovnané skóre. Nejdřív Kolín, pak třikrát Pelhřimov. Při jejich posledním restartu to bylo nejen vyrovnání, ale otočení skóre a cesta za vítězstvím.

Ale popořádku. Skóre utkání se otvíralo ve dvanácté minutě. Z brejku, hostí si nadvakrát vyměnili kotouč a zakončovali do prázdné. V patnácté vyrovnával Pipek dorážkou Voženílkovy střely a v osmnácté poslal kozly do vedení Morkes znovu trefou do odkryté brány.

Hned v úvodu druhého dějství ale bylo zase vyrovnáno. Hostí dostali prostor a nad ležícího gólmana Martínka zakončoval Marek Hadrava. Pak šli kozlové znovu do vedení těsně po přesilovce. Zumr z kruhu na středu našel Kozáka, který pardubického gólmana Vlka v dresu Pelhřimova prostřelil – 3:3. Ale další chyba Kolína znamenala další vyrovnání. Po zbytečném icingu se nechala v obranném pásmu zavřít třetí pětka a k tyčce se pak přesně trefil Martin Hadrava.

Ale ani po druhé třetině se nešlo do kabin za vyrovnaného stavu. Ve třicáté deváté minutě šli Kolínští totiž znovu do vedení. Na modré si Panna počkal na přihrávku tak dlouho, že sice zdržel dva spoluhráče na modré, ale zato vystihl najíždějícího Pýchu, který prostřelil Vlka pod rukou – 4:3.

A vyrovnání hostí se konalo i na začátku poslední třetiny. Ale mnohem krutěji. V oslabení domácích a z brejku po střele z kruhů – 4:4. Když pak minutu na to ve hře čtyři na čtyři prošla střela mezi nohy Marka Hadravy, v kolínské bráně se vystřídali gólmani – 4:5.

Kolínské publikum pak vyhlíželo další vyrovnání, kterých v zápase už proběhlo několik, ale marně. Kozlové sice pálili o sto šest, ale bez úspěchu, a nakonec ještě v oslabení z blízkosti inkasovali pošesté. Pár vteřin před koncem mače snižoval ještě Panna, ale na vyrovnání už kozlové neměli čas. Pelhřimov z Kolína odvel výhru 6:5.

Reportáž převzata z webu sckolin.cz

Tereza Hölzlová