HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
16.12.2017 | Daniel Lhotský | A-tým

Pelhřimov bere z derby Vysočiny všechny 3 body

Pelhřimov v rámci 21. kola na ledě rivala ze Žďáru nad Sázavou úspěšně navázal na středeční výhru v Českých Budějovicích. Za Lední Medvědy otevřel skóre v 10. minutě Votápek. Za domácí dokázal vyrovnat ve 13. minutě Štěpánek, Pelhřimov si ale vzal vedení zpět a v 50. minutě vedl už 1:4. Plameny sice dokázaly v závěru snížit na rozdíl jediné branky, žádný obrat se ale nekonal, a tak se Pelhřimovu podařilo poprvé v této sezoně vyhrát vícekrát v řadě.

Žďár nad Sázavou

16.12.2017
18:00
3:4
(1:1, 0:1, 2:2)
Pelhřimov

Branky a nahrávky: 13. Štěpánek (Pytlík, Vítek), 55. Lojek (Pleva), 58. Pytlík (Štěpánek) – 10. Votápek (Kopic, Plachý), 34. Hadrava (Kasalý, Vysloužil), 45. Hadrava, 51. Kasalý (Hadrava)



ZNS: Řehoř (Sláma) – Pleva, Lojek, Beneš, Marek, Sedláček, Kolda, Hort – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Střecha, Nečas, Kovářů

PEL: Hlaváč (Šoustal) – Kasalý, Pospíchal, Rudy, Kohút, Osčádal, Port, Hájek – Plachý, Kopic, Votápek, Hadrava, Kasalý, Čermák, Hadrava, Kaminski, Šulák, Vysloužil

První minuty patřily Plamenům. Ve třetí minutě dostal Beneš krásnou přihrávku před brankoviště, ale Hlaváč se dokázal rychle přesunout a vyrazit. O dvě minuty později se odehrála podobná situace znovu, když Stehlík vybídl přihrávkou mezi kruhy Kunstmüllera, ovšem ani on na hostujícího brankáře nevyzrál. Další minuty ale jednoznačně ovládl Pelhřimov. Krásnou kombinaci předvedl Miroslav Kopic s Tomášem Plachým, jenž uvolnili Petra Votápka a ten prostřelil Řehoře – 0:1. O dvě minuty později to mohlo být horší. Nejprve netrefil do odkryté branky znovu Votápek a o necelou minutu později málem do prázdné branky dorážel Vysloužil. Nedáš-dostaneš platilo, protože na druhé straně poslal krásnou přihrávku zpoza branky Pytlík před brankoviště na Petra Štěpánka a ten prostřelil – 1:1. V oslabení ještě mohl překlopit vedení na domácí stranu Kunstmüller ale do konce prvního dějství branka nepadla.

Nástup do druhé třetiny málem vyšel hostům výborně. Přihrávku z první málem využil Martin Hadrava, ale Řehoř na poslední chvíli dokázal vyrazit. Následně Plameny hrály přesilovou hry, v níž výrazně zaměstnaly Hlaváče, ale velké šance Štěpánka, Plevy nebo Lojka zůstaly nevyužity a končily na skvělém Hlaváčovi. Ale i Pelhřimov ojediněle hrozil, za to dost nebezpečně. Většinou šlo o střely od modré tečované hostujícími útočníky. Z ničeho nic se ale Pelhřimov dostal do vedení. Trestuhodně volný zůstal před brankou Martin Hadrava, který dostal kotouč a pohodlně Řehoře prostřelil – 1:2.

Lepší vstup do třetí třetiny si hosté nemohli přát. Zpoza branky naprosto kuriózní brankou dostal puk do sítě Martin Hadrava a překvapení se rázem zdálo jako reálné – 1:3. Ačkoliv se Plameny tlačily do branky a snížit, veškeré šance končily na připraveném Hlaváčovi. Definitivní tečku za zápasem udělal Filip Kasalý, jenž dorazil puk po střele Hadravy – 1:4. Šest minut před koncem dělovkou z první snížil Martin Lojek - 2:4. Naprosto nepochopitelný moment nastal krátce poté, ať se pak nikdo nediví že se nadává na rozhodčí (nikdo nesvádí prohru na ně). Masírovaný na zemi Jaromír Pytlík hostujícím Portem odešel na trestnou lavici, ačkoliv společně s hostujícím, nepochopitelně byli vyloučeni oba. Naději na body vystřelil domácím Jaromír Pytlík, jenž dorazil střelu Štěpánka za záda Hlaváče – 3:4. Dnešní zápas se domácím hrubě nevydařil. Všechny body tak zůstávají předposlednímu Pelhřimovu.

reportáž převzata z: www.hokejzr.cz