21.11.2018 | Daniel Lhotský | A-tým

Kohouti odváži z Pelhřimova všechny body

Medvědi ve středu 21. listopadu přivítali na domácím ledě v důležitém utkání nedaleký Tábor. Pelhřimov předvedl pohledný hokej s množstvím velkých šanci, jenže velkou část z nich nevyužili a hned třikrát inkasovali v oslabení. Tábor dokázal vyhrát všechny třetiny a odváží si po výhře 7:4 všechny body.

21.11.2018
18:00
4:7
(1:2, 2:3, 1:2)
Tábor

Branky a nahrávky: 9. Kopic, 22. Vysloužil, 23. Kasalý F. (Pospíchal), 46. Krtek – 8. Blažek (Matušík, Hajič), 16. Zayml (Dvořák, Blažek), 27. Matušík (Havran), 32. Blažek (Hajič, Raiterman), 36. Matušík, 51. Drda (Hrala, Pechánek), 59. Matušík

Rozhodčí:Maršálek – Urubčík, Kleprlík

PEL: Holík (Urban) – Kříž, Hráček, Krtek, Port, Oščádal, Pospíchal, Kasalý – Martin Hadrava, Kaminski, Vysloužil, Kopic, Votápek, Siřiště, Mejzlík, Kasalý, Marek Hadrava

TAB: Novák (Řehoř) – Košař, Šafář, Dvořák, Duben, Hajič, Raiterman, Kachyňa – Drda, Blažek, Březina, Kalaš, Matušík, Zayml, Hrala, Prášek, Pechánek

Vstup do utkání se vydařil lépe hostům. V 8. minutě otevřel skóre David Blažek střelou do horního rohu. Domácím se ale podařilo brzy vyrovnat, v 9. minutě Miroslav Kopic první střelou mezi Řehořovy betony sice neuspěl, dorážkou už mezeru mezi betony trefil a vyrovnal. V 16. minutě si hosté vzali vedení zpět, v přesilovce se dokázal prosadit Patrik Zayml. Hosté tak šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Úvod druhé třetiny zvládli Medvědi bravurně. Ve 22. minutě využil přesilové hry Martin Vysloužil a už po 36 sekundách se do úniku dostal Filip Kasalý a perfektní střelou pod víko poprvé v zápase poslal Pelhřimov do vedení. Tábor se hnal za rychlým vyrovnáním a ve 27. minutě po lehké teči do horního rohu vyrovnal dělovkou ihned po vhazování Matušík. Přestože byli domácí po inkasovaném gólu aktivnější než soupeř, Ve 32. minutě opět inkasovali. David Blažek střelou k tyči poslal kohouty potřetí v zápase do vedení. Ve 36. minutě domácí opět doplatili na nedisciplinovanost, ve zmatcích se nejlépe zorientoval Matušík a poslal Kohouty do dvoubrankového vedení.

V úvodu třetí třetiny se Medvědům podařilo také využít přesilovou hru, puk za Řehořova záda se štěstím dotlačil Krtek a Medvědi se dostali na dostřel. Pelhřimov se tlačil za vyrovnáním, jenže po několika velkých šancích polevil v obranné činnosti a dovolil Drdovi vyjet s pukem, ten střelou z blízka vrátil Táboru dvoubrankové vedení. Medvědům zbývalo pouhých deset minut na vyrovnání, to se ale nepovedlo, Tábor ještě navýšil náskok trefou do prázdné. Medvědům se pošesté v řadě nepodařilo bodovat a ztráta na postupvé příčky opět narostla.