12.09.2021 | Pavel Blažek | A-tým

Stíhací jízda nestačila, Poutníci doma podlehli Chrudimi

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a již v úvodní třetině položili základy celkového vítězství. Domácí borci, jenž se v zápase museli vyrovnat s absencí několika opor, inkasovali nejen po vlastních chybách, ale i díky pohledným kombinacím hostů, kteří se prosadili i z trestného střílení. A jelikož si chrudimský Dosoudil sáhl na puk v první třetině jen sporadicky, vedli hosté po první dvacetiminutovce o čtyři branky. Hra Poutníků se ve druhé třetině zvedla, navíc Martin Hadrava s Tomášem Dvořákem dostali domácí na dostřel soupeře, ovšem Chrudim v závěru třetiny opět navýšila svůj náskok. Třetí třetina byla převážně o dobývání hostující branky, ale i Jíra na domácí straně musel několikrát vytáhnout těžší zákrok. Když v 55. minutě zamířil Štěrba předčasně do sprch, vypadalo to, že utkání je již rozhodnuté, v oslabení se ale Poutníci nadechli k náporu, během 68 vteřin se prosadili Filip Kasalý s Tomášem Dvořákem a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Domácí se pokusili i o hru bez brankáře, kterou ale hosté potrestali šestou brankou. Chrudim si tedy odváží z Pelhřimova vítězství 6:4. Další zápas odehrají pelhřimovští hokejisté již v pátek 17.září a tentokrát již půjde o body do Krajského přeboru. Navíc k derby přijede Jiskra Humpolec, úvodní buly vhodí král oktagonu Karlos "Terminátor" Vémola a po zápase následuje koncert skupiny Keks. To je více než slibný výčet lákadel, proto neváhejte a přijďte podpořit pelhřimovské hokejisty v úvodu nové sezóny. Úvodní buly padne v 18 hodin.

12.09.2021
17:00
4:6
(0:4, 2:1, 2:1)
Chrudim

Branky a nahrávky: 33. Martin Hadrava, 38. Dvořák, 56. Filip Kasalý, 57. Dvořák - 2. Machač, 5. Polák Jan, 7. Karásek (TS), 20. Karásek, 39. Felcman, 60. Polák Jan.

Vyloučení: 6:5, navíc Štěrba (Pel) TH, využití: 1:0, v oslabení: 2:0.