17.11.2022 | Pavel Blažek | A-tým

Díky excelentní první třetině Poutníci zdolali Moravské Budějovice

Poutníci nastoupili na Moravské Budějovice ve velkém stylu a již po úvodní třetině získal pelhřimovský tým rozhodující pětigólový náskok. Hosté sice ve zbytku utkání vsítili čtyři branky, ale domácí vždy dokázali odpovědět, takže náskok Pelhřimova se až do konce utkání příliš neměnil. Poutníci nakonec svého soupeře porazili přesvědčivě 8:4.

17.11.2022
17:00
8:4
(5:0, 1:2, 2:2)
Moravskobudějovický HOKEJ

Branky a nahrávky: 6. Vrátný (Šulák), 12. Kasalý F. (Hadrava Marek), 13. Mečiar (Votápek, D.), 14. Hadrava Marek (Machovský), 15. Siřiště (Brabec, F.), 25. Brabec (Hadrava Marek, Machovský), 57. Kasalý F. (Hadrava Marek), 60. Vrátný – 24. Nováček (Salát), 28. Bulín (Šebesta, Šťáva), 59. Krutiš (Šťáva, Poláček), 60. Horák

HCP:

Kaiseršot (Jíra) – Martínek, Mečiar, Vácha, Kasalý D. – Vrátný, Votápek, Siřiště, Hadrava Marek, Šulák, Kasalý F., Buchta, Machovský, Brabec, Štěrba, Kochrda

MBH:

Horák K. (Dokoupil) – Šebesta, Salát, Trnka, Šťáva – Horák S., Kotačka, Bulín, Stárek, Vysloužil, Trojan, Nováček, Špaček, Machala, Krutiš

Začátek utkání přinesl otevřenou hru, více šancí měli zpočátku Poutníci, ale poté přišlo dvojnásobné oslabení a hosté byli několikrát blízko úvodní brance. Kaiseršot ale v domácí brance čaroval a přiváděl hostující střelce k zoufalství. Už ve vyrovnaném počtu hráčů ale udeřilo na druhé straně. Josef Vrátný si v 6.minutě ideálně najel na přihrávku Šuláka a střelou k tyči otevřel skóre utkání. Také domácím se v první třetině naskytla dvojnásobná početní výhoda, kterou ale beze zbytku Pelhřimovští využili. Nejprve se mezi kruhy v 12.minutě prosadil Filip Kasalý a o minutu později zaplaval puk z hole Tomáše Mečiara přímo do šibenice hostující branky. Když za další minutu propálil Horáka zblízka Marek Hadrava, bylo to na strážce hostující svatyně dost a došlo ke střídání brankářů, do hry šel Dokoupil. A protože domácí byli při chuti, tak ani Dokoupil nevydržel dlouho bez obdržené branky – v 15.minutě se zblízka prosadil Lukáš Siřiště. I v dalších minutách se valil na hostující branku jeden útok za druhým, ale také hosté byli v závěru třetiny blízko vstřelení branky, během početní výhody Žihadel si ale žádný puk cestu do domácí branky nenašel.

Početní výhodu zkraje druhé třetiny hosté nevyužili, ale přesto se zanedlouho Žihadla dočkala vstřelené branky. Ve 24.minutě Nováček pohotově snížil, ale radost hostům dlouho nevydržela. V 25.minutě vyslal střílenou přihrávku Marek Hadrava a Martin Brabec před Dokoupilem tečoval puk do vymezeného území. V končící 28.minutě ale hosté opět snížili náskok domácích po zásahu Bulína. O minutu později si mohli domácí vzít náskok zpět, puk po akci Poutníků zřejmě překročil brankovou čáru ve výstroji Dokoupila, ten ale ještě stačil vyhodit brankovou konstrukci ze základního postavení. Rozhodčí v následujících minutách poněkud ztratili kontrolu nad hrou a trestné lavice se plnily častěji než kdy jindy. Více ze hry měli ale přeci jen hosté a Kaiseršot musel několikrát podržet Pelhřimov.

Nestandardní počet hráčů byl na ledě i v úvodu třetí třetiny, pelhřimovská početní výhoda ale zůstala nevyužita. I zde byla snaha hostů na zdramatizování duelu ale postupem času se na hokejky obou týmů vkrádalo stále více nepřesností. V polovině závěrečné dvacetiminutovky se opět více tlačili do koncovky Poutníci, Dokoupil byl ale připraven. Na další branky se čekalo až do závěrečných minut, nejprve v 57.minutě Marek Hadrava přihrál do tutovky Filipu Kasalému a ten nabídnutou příležitostí nepohrdl. Dalo by se říct, že rozhodnuté utkání už se pouze dohraje, ale v končící 58.minutě korigoval skóre za hosty Krutiš. Ovšem za půl minuty se na druhé straně prosadil zblízka Josef Vrátný a definitivně poslední branku v zápase zaznamenal 6 sekund před koncem hostující Horák. V euforii jeden z hostů projevil touhu po pěstním souboji, Dominik Kasalý ale svého soupeře vůbec nešetřil a i v této činnosti byl dnes Pelhřimov nad svým soupeřem z Moravských Budějovic. V gólově bohatém utkání tedy Poutníci na domácím zimním stadionu porazili Moravské Budějovice 8:4. Další utkání čeká Pelhřimov v neděli 20.listopadu, kdy Poutníci zamíří do Bystřice nad Pernštejnem.