25.01.2023 | Pavel Blažek | A-tým

Divočina u D1! Poutníci vítězí ve Velké Bíteši a ve čtvrtfinále mají mečbol

Druhý zápas čtvrtfinálové série mezi Pelhřimovem a Velkou Bíteší rozhodně nenudil a nabídl celkem třináct branek. Na úvodní gól Kochrdy sice brzy odpověděl bítešský Sedláček, ale Portova odpověď rychle vrátila Poutníkům jednobrankový náskok. Dupljaku sice krátce po začátku druhé třetiny vyrovnal, ale branky Brabce a Martina Hadravy zajistily Poutníkům zdánlivě pohodlný náskok. Ovšem v závěru prostřední části hry domácí nejprve snížili zásluhou Matěje Šidáka a 40.minuta přinesla dokonce obrat ve skóre, Sedláček s Říčkou zajistili Velké Bíteši překvapivé vedení. Ve třetí třetině ale vyrovnal Brabec a když 137 vteřin před závěrečným hvizdem poslal Dupljaku podruhé domácí tým do vedení, zdálo se, že vše směřuje k vyrovnání čtvrtfinálové série. Ovšem Poutníci vsadili vše na hru bez brankáře a půl minuty před koncem zápasu zařídil prodloužení vyrovnávací brankou Filip Kasalý. Prodloužení nabídlo tři minuty a šest sekund, když Poutníci vsítili rozhodující branku, trefa Filipa Kasalého zajistila pro Poutníky druhý bod v sérii a v sobotu 28.ledna mohou pelhřimovští hokejisté celou sérii ukončit v domácím prostředí.

Velká Bíteš
ČF2
25.01.2023
18:00
6:7 pr.
(1:2, 4:2, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Sedlaček (A.Šidák), 23. Dupljaku (A.Šidák), 35. M.Šidák (A.Šidák), 40. Sedlaček (M.Šidák, Dittrich), 40. Říčka (Novák, Dupljaku), 58. Dupljaku (M.Šidák, Petrčka) – 5. Kochrda (Vrátný, F.Kasalý), 13. Port (F.Kasalý, D.Kasalý), 25. Brabec (Port, Jíra), 30. Martin Hadrava (D.Kasalý), 49. Brabec (Port), 60. F.Kasalý (Port, Brabec), 64. F.Kasalý (Bříza). Vyloučení: 4:4, navíc Urbánek (VBI) 5+OK NAP. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Rozhodčí: Doležal, Honza - Jeletz, Jančí.