18.02.2023 | Pavel Blažek | A-tým

Fantazie! Poutníci otočili třetí semifinále a teleportovali se do finále Krajské ligy

Třetí semifinálový souboj Chotěboře a Pelhřimova začali lépe domácí, kteří si v první třetině vybudovali zdánlivě pohodlný tříbrankový náskok. Pelhřimovští hokejisté sice ve druhé třetině snížili náskok domácích, Chotěboř si ale v závěru druhého dějství vzala třígólové vedení zpět. Ale to, co nabídla třetí třetina, bude v hlavách pelhřimovských hokejistů a fanoušků rezonovat ještě dlouho, Poutníci parádním pětigólovým obratem dotáhli zápas do vítězného konce a mohou se připravovat na finále Krajské ligy Vysočiny

Chotěboř

18.02.2023
18:00
4:6
(3:0, 1:1, 0:5)

Branky a nahrávky: 5. Březina (Hospodka), 17. Ludvík (Suchý), 18. Vlček (Kadleček, Lacina), 38. Adam (Vlček) – 22. Pospíchal (Šulák), 41. Martin Hadrava (Port), 50. Šulák (Votápek), 50. Marek Hadrava (Pospíchal, Šulák), 55. Martin Hadrava (Marek Hadrava), 60. Votápek

CHO:

M. Pešek (R. Rulf) — M. Kříž, J. Lacina, J. Ludvík, V. Pecen, L. Musílek, D. Suchý, R. Pejchal — J. Hospodka, J. Hospodka, M. Vlček, M. Březina, T. Ludvík, V. Svoboda, R. Kříšťan, F. Němec, P. Mašek, D. Adam, S. Kadleček

HCP:

J. Kaiseršot (J. Jíra) — L. Pospíchal, F. Bříza, L. Martínek, T. Mečiar, V. Port, J. Vácha, D. Kasalý — M. Hadrava, M. Vysloužil, P. Votápek, L. Siřiště, M. Hadrava, D. Šulák, F. Kasalý, M. Buchta, M. Machovský, J. Štěrba, J. Kochrda

Po vyrovnaném úvodu utkání se domácí hráči chopili otěží a postupně se tlačili více do zakončení. V 5.minutě našel zpoza brány Jakub Hospodka na brankovišti Březinu a ten pohotově otevřel skóre třetího semifinále. Poutníci se sice rychle oklepali, ale Chotěboř dlouho nepouštěla pelhřimovské hokejisty byť jen na dostřel Peškovi. Ve 14.minutě měli Poutníci početní výhodu a v jejím závěru si Pešek přeci jen připsal několik těžších zákroků. V 17.minutě pak domácí tým navýšil vedení, Tomáš Ludvík se po individuální akci prosadil mezi betony Kaiseršota. Přesilovku měli v úvodní třetině i domácí, kteří díky dvěma slepeným verdiktům v končící 17.minutě měli téměř dvouminutovou dvojnásobnou početní výhodu a tu se Chotěboři povedlo v 18.minutě využít, Vlček na brankovišti zakončil domácí kombinaci a Kaiseršot byl bez šance. V závěru třetiny se Poutníci tlačili do zakončení, ale Pešek svůj tým podržel.

Druhá část začala pro Poutníky nadějně, ve 22.minutě si na kruhy nabruslil Ladislav Pospíchal a umístěnou střelou odčaroval Peškovu neprůstřelnost. Poutníci měli i další šance, ale domácí brankář poté svůj tým několikrát zachránil od inkasované branky. Ale i Kaiseršot na pelhřimovské straně musel několikrát zasahovat proti nebezpečným útokům Chotěboře. Oba muži v maskách se vyznamenali v 28.minutě, kdy v krátkém sledu předvedli těžké zákroky. Poutníci ale nenašli účinný recept na hru domácích, kteří v závěru druhé třetiny opět odskočili, ve 38.minutě se Adamova střela otřela o břevno a puk zřejmě přešel brankovou čáru. Ve 40.minutě měli Poutníci přesilovou hru, kterou ve zbytku prostřední části hry nevyužili. Navíc po hvizdu došlo ke kontaktu Martina Vysloužila s Peškem, což se domácímu týmu dvakrát nelíbilo a několik hráčů v modrobílém naběhlo na pelhřimovského útočníka. Jako smyslu zbavený si přitom počínal Svoboda, který zasadil Vysloužilovi několik zbytečných ran. Svoboda i Vysloužil následně obdrželi tresty ve hře.

Dvě třetiny měla Chotěboř vývoj utkání ve své moci, ale Poutníci ve třetí třetině vsadili vše na jednu kartu s cílem utkání zdramatizovat. A tato snaha se hned zkraje třetí třetiny začala vyplácet. Početní výhodu z předešlé třetiny domácí hráči svou nedisciplinovaností ještě zdvojnásobili a Poutníci trestali. Ve 41.minutě našel Martin Hadrava mezírku mezi betony Peška a pelhřimovští hokejisté byli zpět ve hře. Z následné akce sice Poutníci dopravili puk za Peška, ale sudí rozpažil díky postavení útočícího hráče v brankovišti. Tlak Poutníků ale přetrvával a Pešek se v domácí bráně nenudil. Ve 45.minutě měla Chotěboř přesilovou hru, kterou se Poutníkům podařilo ubránit. Spanilá jízda pelhřimovského celku pokračovala v 50.minutě, kdy nejprve David Šulák pohotovou střelou o tyč vsítil kontaktní branku a ještě v téže minutě vyrovnal stav utkání Marek Hadrava. Z této rány se již domácí hokejisté neprobrali a na ledě od té chvíle existovalo v podstatě jediné mužstvo. V 55.minutě byl obrat dokonán, v závaru před Peškem se nejlépe zorientoval Martin Hadrava a s využitím teče jednoho z domácích obránců poslal Poutníky do vedení a početnou skupinu pelhřimovských fanoušků do extáze. Domácí se zkusili vrátit do zápasu, zkusili powerplay, ale puku se v 60.minutě zmocnil Petr Votápek a střela pelhřimovského kapitána přes celé hřiště napsala tečku nejen za třetím semifinále, ale také za celou sérií mezi Chotěboří a Pelhřimovem.

Poutníci předvedli ve třetí třetině nevídaný obrat a po vítězství 4:6 přešli přes těžkého soupeře v nejkratší možné době, což se před startem semifinále Krajské ligy Vysočiny spíše nečekalo. O finálovém soupeři Poutníků zatím není jasno, Pelhřimov se utká s lepším z dvojice Světlá nad Sázavou - Moravské Budějovice.