HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
30.01.2008 | Marcel Doubek | A-tým

Minule deset, tentokrát jedenáct

Pelhřimovští hokejisté poprvé ve druhé lize dokázali vstřelit do soupeřovi sítě jedenáct branek. Odnesla to Roudnice nad Labem. Čtyři body za tři góly a jednu asistenci si připsal Vojtěch Němec. Čtyři asistence si připsal další hráč druhé formace Pavel Pelán.

Pelhřimov
ZS Pelhřimov
30.01.2008
18:00
11:5
(3:0, 5:4, 3:1)
Roudnice
Branky a nahrávky: 8. Digrin (Prostředník), 15. Meloun (Prostředník, Digrin), 16. Anderle (Němec, Pelán), 30. Plch (Anderle, Pelán), 34. Smetana (Digrin), 36. Tecl (Plachý), 39. Hrbatý (Tecl), 39. Němec (Pelán, Anderle), 50. Němec (Beránek), 58. Němec (Pelán), 60. Plachý (Tecl) - 22. Švácha (Vaněček), 23. Zuziak (Žemlička), 29. Wágner (Švácha), 35. Žemlička (Gelbelt), 56. Vaněček (Sailer, Wágner). Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:10. Využití: 6:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 39:35. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3, 5:4, 9:4, 9:5, 11:5.

PEL: Adamec - Meloun, Kašpar, Beránek, Plch, Smetana, Prostředník, Šustr - Hrbatý, Plachý, Tecl - Němec, Anderle, Pelán - Digrin, Hadrava, Šejnoha - Dvořák

ROU: Bílek (16. - 39. Kareš) - Zenk, Šrek, Kosejk, Švácha, Černý - Žemlička, Zuziak, Gelbelt - Sailer, Wágner, Vaněček - Petrlík, Pištěk, Hnátek

Spartak dával hned od začátku znát, kdo bude na ledě pánem. V první větší šanci se po přihrávce Šejnohy ocitl Digrin. V 8. minutě se už Digrinovi skórovat podařilo, když ho krásným pasem na modré našel Prostředník. Další obrovskou šanci měl v 11. minutě Tecl, ale Bílek jeho pokus zlikvidoval. Spartak se z dalšího gólu radoval v 15. minutě. Při přesilové hře čtyři na tři našel Prostředník Melouna a ten ranou zpoza kruhů nedal Bílkovi šanci. O minutu později přidal Spartak třetí gól. Po přihrávkách Pelána a Němce jel sám na gólmana hostí Anderle a bekhendovým blafákem mu nedal šanci.

Vstup do druhé třetiny se domácím příliš nepovedl. Ve 22. minutě se hostům gólem Šváchy povedlo zkorigovat. O minutu později svítil na světelné tabulky už jen jednobrankový rozdíl. Po přihrávce Žemličky se prosadil Petr Zuziak. Ve 25. minutě mohl odpovědět Digrin, ovšem trefil pouze masku hostujícího brankáře. Z gólu se tak radovali hosté. Závar před Adamcem přetavil ve vyrovnávací gól Wágner. Domácím se o minutu později povedlo odpovědět. Po přihrávkách Pelána a Anderleho se dostal ke střele od modré Plch a překonal Kareše, kterému dobře clonil již zmiňovaný Pelán. Další branku vstřelil Spartak ve 34. minutě, když potrestal vyloučení hostujícího Kosejka. Po přihrávce Digrina napřáhl na modré Smetana a jeho střela si našla cestu do sítě. Poté si zahráli přesilovku také hosté a i jim se jí už za šest vteřin podařilo využít. Po přihrávce Gelbelta skóroval zkušený Žemlička. Domácím se ovšem opět povedlo rychle odpovědět. Další přesilovou hru využil po přihrávce Plachého Tecl. Pelhřimovským se do konce třetiny podařilo přidat ještě dvě branky. V rozmezí šestnácti sekund se trefili nejprve Hrbatý a posléze Němec. V divoké druhé třetině viděli diváci hned devět branek.

Zpočátku třetí dvacetiminutovky nebyl k vidění nijak záživný hokej. Gólu se diváci dočkali až v polovině třetiny. Od modré napřáhl Petr Beránek a Vojtěch Němec tečoval mezi betony Bílka. Hostům se podařilo výsledek ještě zkorigovat. V 56. minutě po přihrávce Sailera překonal Adamce Vaněček. V 58. minutě po asistenci Pelána dovršil svůj hattrick Vojtěch Němec a vsítil diváky vyvolávaný desátý gól. V 60. minutě se po přihrávce Tecla ještě prosadil Plachý a přidal jedenáctou branku.

Pelhřimovským se dnes podařilo vstřelit jedenáct branek a překonali tak desetigólový rekord z minulého utkání. Domácí hráli dobře především v útočné fázi, v obrané hře to již tak slavné nebylo.

Ohlasy po utkání

Josef Lukašík (asistent trenéra): Vysoké vítězství má svou cenu, hodně se nám povedla první třetina. Pak jsme ale začali dělat chyby a naše hra v defenzívě dobrá nebyla. Rozhodně za góly neviním brankáře Adamce a nechci ani říci, že za to mohou obránci. Hra směrem dozadu je kolektivní práce a u tu jsme dnes dobrou neodvedli.

Marcel Doubek