HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV
07.11.2009 | Jiří Rada | A-tým

Senzace! Pelhřimov vybojoval dva body

Hokejové zázraky je dějí. Pelhřimovský Spartak dokázal po urputném boji vybojovat na ledě favorizovaného Písku cenné 2 body za výhru v prodloužení. Domácí se dostali do vedení z kraje druhé části, ale Martin Tecl dokázal vyrovnat a poté přišla velká chvíle Tomáše Hadravy. Nejprve Pinkase překonal s přispěním domácího obránce a poté jej propálil z kruhů sám. Utkání po šedesáti minutách nenašlo vítěze a tak se hrálo i prodloužení. Prodloužení se hrálo tři na tři a opět zafungovala skvělá spolupráce mezi Teclem a Plachým. Kapitán týmu kličkou překonal Pinkase po čtvrté a rozhodl tak o dvou bodech pro Pelhřimov.

Písek

07.11.2009
17:30
3:4 pr.
(1:0, 2:3, 0:0 - 0:1)
Pelhřimov
Branky a nahrávky: 22. Novák (Květoň, Šulčík), 30. Novák (Mošovský), 33. Gába (Mošovský, Novák) - 31. Tecl (Meloun, Kašpar), 39. Hadrava (Pelán), 39 Hadrava (Česnek, Pelán), 63. Tecl (Plachý). Rozhodčí: Pražák - Hák, Zíka. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

PIS: Pinkas - Kalečík, Procházka P., Heršálek, Procházka R., Žlůva, Všetečka, Gába, Hovora, Hájek, Bláha, Ježek, Květoň, Šulčík, Míka, Suchánek, Slavík, Novák, Mošovský, Dietz.

PEL: Maláč - Meloun, Plch, Rašner, Roháčik, Gajda, Kašpar - Votápek, Plachý, Tecl - Burian, Dostál, Kubát - Pelán, Česnek, Hadrava

Pelhřimovští hokejisté vstoupili do zápasu s velkým respektem k soupeři. Od první minuty byl lepší domácí Komterm, ale nedokázal se prosadit. Písecký Slavík nahodil na Maláče kotouč a Suchánek se jej snažil dorazit, jenomže pelhřimovský brankář skvěle zasáhl. I nadále byl více aktivní Písek, ale pelhřimovská obrana byla pozorná. V 8. Minutě nebezpečně pálil pelhřimovský Hadrava, ale jeho střela letěla mimo tři tyče Pinkasovy brány. V polovině třetiny dostal skvělý pas za obranu Novák, ale jeho pokus přerušil čárový rozhodčí kvůli postavení mimo hru. I nadále pokračovali domácí v tlaku a Robert Procházka dokázal obehrát dva protihráče, ale jako poslední se mu postavil Maláč a jeho pokus vychytal. V 15. Minutě nebezpečně tečoval kotouč před píseckým brankářem Dostál, ale ani jeho pokus v síti neskončil. Na druhé straně prověřil nadvakrát Maláče Hájek, ale ani jeho druhá střela brankou neskončila. Více ze hry v první třetině měl domácí Písek, ale hostující obrana s Maláčem v zádech nedovolila domácím skórovat.

Do prostřední periody vstoupili lépe jak jinak než domácí. Již ve 22. minutě proměnil přesilovou hru Písku Novák, který využil chybné rozehrávky Maláče a zakončil do prázdné branky -1:0. Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale Písek udeřil podruhé. Ve vlastním oslabení ujel opět Novák a svůj únik proměnil skvěle provedenou kličkou - 2:0. Tentokrát se Spartaku odpovědět podařilo blesku rychle. V přesilové hře dorazil Melounovu střelu za Pinkase Tecl – 2:1. Od této chvíle se dostávali do hry také hosté z Vysočiny. Po nahrávce Buriana se dostal do šance Dostál, ale bohužel pro hosty trefil pouze hruď Pinkase. Ve 32. minutě se ukázal opět pelhřimovský brankář. Nadvakrát zlikvidoval velkou šanci Gáby, ale podruhé se již písecký útočník nemýlil. V přesilové hře si vzal puk na svojí hůl a lišácky překonal pelhřimovského brankáře k tyči 3:1. I další šance byla z písecké hole. Slavík se zmocnil odraženého puku za brankou a zakončoval do odkryté klece, ale Maláč stihl nastavit svoji hůl a zabránil tak další brance. Ve 39. minutě pelhřimovští hokejisté snížili. Hadrava vypálil z poza obránce a trefil vyrážečku Pinkase, od které se puk dostal k obránci Písku a od něj přímo do branky - 3:2. O jednadvacet vteřin bylo již vyrovnáno. Opět se trefil Hadrava, který z kruhů propálil domácího brankáře - 3:3.

Na začátku poslední třetiny mohl poslat do vedení hosty Kubát, ale svůj únik v oslabení neproměnil. Třetí třetina byla plná vyloučení, ale nepadl ani jeden gól. Hra byla plná nepřesností a k vidění nebyla ani jedna pohledná akce. Pelhřimov se bránil píseckému náporu s vypětím všech sil, ale neslo to své ovoce. Maláč všechny střeli s klidem pokryl a Písek nemohl najít recept na uspořádanou obranu Spartaku. V závěru třetiny tvrdě vypálil na Pipka Kubát, ale jeho střela letěla těsně nad břevno. Třicet vteřin před sirénou unikl podél mantinelu Plachý, ale za domácího brankáře nedokázal kotouč zasunout.

Prodloužení začali hosté opatrně, ale Plachý se probojoval do útočného pásma, kde byl tvrdě sražen k ledu. Výsledkem byla přesilová hra Pelhřimova, která ovšem netrvala dlouho. O necelou minutu déle putoval za katr i pelhřimovský útočník a hra pokračovala ve třech hráčích na obou stranách. Na straně Pelhřimova opět skvěle zafungovala spolupráce Plachého s Teclem a kapitán mužstva rozhodl svojí kličkou o bonusovém bodu pro Pelhřimov. Konečné skóre utkání 4:3 po prodloužení.

Ohlasy po utkání

Radek Šáda (asistent trenéra Pelhřimova): Podařilo se nám vyhrát, byť až v prodloužení, ale ten začátek zápasu jsme měli horší. Měli jsme ospalý začátek zápasu. První třetinu nás soupeř přehrál, ale od druhé třetiny jsme to trošku srovnali. Dneska určitě patří hráčům za výkon a za bojovnost velké dík. V prodloužení to bylo už vabank. Hráli jsme tři na tři, kdy je tam strašně moc prostoru a potřeboval jsem ty síly rozprostřít mezi více hráčů, než co to hrají klasicky, takže jsem tam dal i třetí lajnu a nakonec to dobře dopadlo.

Jiří Rada