29.11.2009 | Jiří Rada | A-tým

Spartak padl až v prodloužení

PELHŘIMOV - Hokejisté pelhřimovského Spartaku přivítali v první adventní neděli Sršně z Kutné Hory. Od začátku utkání byli aktivnější hosté, ale vedení se zásluhou Kubáta ujali domácí. O minutu později však kutnohorští vyrovnali a bojovalo se o každý kotouč. Hra byla plná nepřesností na obou stranách, přičemž Spartak měl šancí více. Ve druhé třetině přidal branku aktivní Jánský a Pelhřimov vedl. Jenomže Sršni do přestávky ještě vyrovnali a v dalším průběhu utkání žádná branka již nepadla. V prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro hosty střelou do horního růžku kapitán Adamec.

29.11.2009
17:00
2:3 pr.
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Kutná Hora
Branky a nahrávky: 13. Kubát (Mařík), 29. Jánský (Kašpar,Rašner) - 14. Adamec (Bláha), 38. Bláha, 63. Adamec (Hemský). Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:8 navíc Roháčik a Plachý (PEL) oba 10 minut - Beránek (KUH) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 621.

PEL: Maláč - Kašpar, Plch, Vomela, Gajda, Rašner, Roháčik - Tecl, Plachý, Dostál - Kubát, Mařík, Burian - Jánský, Vrdlovec, Česnek

KUT: Malý - Šlejtr, Rejzek, Heřmanský, Veselý, Janata, Krpálek - Křišťan, Beránek, Bláha - Hemský, Adamec, Nakládal - Musil, Můras, Králíček - Mlika, Vilíčil

Úvod utkání vyšel lépe hostům z Kutné Hory. První minuta patřila jasně Sršňům, neboť Pelhřimov chyboval již v rozehrávce ve vlastním pásmu. Do první šance Spartaku se dostal Plachý, ale kotouč mu v rozhodujícím okamžiku utekl do rohu kluziště. Hosté se okamžitě pustili do rychlého protiútoku, ale Maláč zabránil gólu svojí holí. Pohlednou akci předvedl Dostál s Plachým, ale prvně jmenovaný přestřelil. Kutnohorský Křišťan nebezpečně tečoval před pelhřimovským brankářem, ale jeho teč letěla mimo tři tyče. Hra se stále přelévala z jedné strany na druhou, ale moc střel na branku k vidění nebylo. Za zmínku stojí Roháčikova střela, kterou ovšem brankář hostů ukryl do své lapačky. Ve 13. minutě využil přesilovou hru Jiří Kubát, který tečoval do branky Maříkovu střelu - 1:0. Odpověď Sršňů byla ovšem téměř okamžitá. Střelou od modré mezi Maláčovy betony vyrovnal stav utkání Adamec – 1:1. Tři minuty před první serénou vyfasoval Roháčik trest 2+10 minut za úder na hlavu a Spartak dohrával třetinu v oslabení, která zvládl na jedničku.

V první minutě se vyznamenal Maláč, jenž zlikvidoval nebezpečnou střelu kutnohorského útočníka, která směřovala k jeho vzdálenější tyči. Na druhé straně pálil v signalizovaném vyloučení Tecl, ale trefil pouze vlastního hráče. V přesilové hře našel Vrdlovec před brankou Gajdu. Pelhřimovský obránce ovšem tutovou šanci neproměnil. Pelhřimovští hýřili aktivitou, ale nemohli překonat Malého v brance Kutné Hory. Ujal se až střelecký pokus Martina Jánského, který v pádu zužitkoval Kašparovu nahrávku před branku - 2:1. Spartak i nadále ohrožoval branku Malého, ale střeli byli z velké vzdálenosti a brankář Kutné Hory s nimi neměl větší potíže. Sršni na sebe také upozorňovali, ale Maláč byl vždy připravený. V 39. minutě však hosté opět vyrovnali. Ve výhodě prostřelil Maláče pod rukou Bláha – 2:2.

V úvodu poslední části ujel na Malého Česnek, ale na hostujícího brankáře nevyzrál a následný protiútok vyřešil Maláč. V oslabení předvedl Kašpar skvělý obraný zákrok a opět následoval rychlý protiútok tři na jednoho, ve kterém Tecl bohužel nahrával chybně. Domácí se dostávali do souvislého tlaku, ale vždy ztroskotali na výborném brankáři Sršňů. Vomelova střela skončila na břevně a ani Maříkův pokus se neujal. Šance střídala šanci, ale branka z toho nebyla. Nadvakrát se pokoušel střílet Plachý, ale taktéž neúspěšně. V závěru třetiny zavřeli hráči Spartaku hosty v jejich obraném pásmu, ale branka z toho nebyla. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém rozhodl o bonusovém bodu pro Kutnou Horu kapitán Adamec, který trefil horní růžek Maláčovy branky - 3:2