03.03.2010 | Jiří Rada | A-tým

Pelhřimov porazil Benešov i počtvrté

Pelhřimovským hokejistům se podařilo Vodní lvy porazit i počtvrté v sezóně. Do branky Pelhřimova se postavil Klestil a červenobílý dres také oblékl Libor Bezděk, jenž si ovšem na ledě příliš nepobyl. V první třetině se Spartak ujal vedení, ale domácím se podařilo vyrovnat, přičemž hosté dokázali odpovědět ještě dvěma góly. Prostřední část přinesla branky na straně Benešova a také nepříliš vyrovnaný výkon rozhodčích. V poslední dvacetiminutovce se dokonce domácí ujali vedení, ale Spartak dokázal ve vyhroceném závěru vyrovnat a dokonce se zásluhou Maříka se ujal vedení, které udržel.

Benešov

03.03.2010
18:00
4:5
(1:3, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Kocman (Holánek), 24. Jonáš (Bosas, Kaňka), 36. Jonáš (Bosas, Verbík J.), 48. Holánek (Vejvoda) - 6. Bezděk (Tecl), 8. Kubát (Mařík, Vrdlovec), 18. Mařík (Vrdlovec, Plch), 56. Tecl (Plachý), 59. Mařík (Vrdlovec). Rozhodčí: Volf - Krejsa, Ledinský. Vyloučení: 6:8,navíc Bezděk (PEL) 5+OK, Kašpar (PEL) 10+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.

BNS: Malík (od 21. Hrubý) - Verbík J., Srdínko, Verbík R., Burda, Strnad, Drda, Vacek, Kocman, Jonáš, Dvořák, Kaňka, Suchánek, Holánek, Vejvoda, Bosas, Bílek, Procházka

PEL: Klestil (Maláč) - Plch, Kašpar, Meloun, Zelený, Rašner, Meloun, Jelínek - Bezděk, Plachý, Tecl - Vrdlovec, Mařík, Kubát - Burian, Hadrava, Votápek - Jánský

Jako první se mohl mezi střelce utkání zapsat Kubát, ale ve vlastním oslabení brejk neproměnil. I nadále byl mírně aktivnější Spartak a již v 6. minutě se představil perfektní střelou pod horní tyčku pelhřimovský odchovanec Bezděk – 0:1. Ovšem domácím vyrovnání příliš dlouho netrvalo. Meloun pouze nastřelil protihráče a vzniklé přečíslení proměnil Kocman – 1:1. O minutu déle se skóre měnilo potřetí. Mařík přenesl hru na opačnou stranu kluziště a Kubát se trefil přesně do horního růžku Malíkovy branky - 1:2. Benešov se začal více tlačit před branku a zvyšoval na obrátkách, ale skvělého Klestila v pelhřimovské brance nepřekonal. V 18. minutě naopak přidal další branku Pelhřimov. Mařík se zmocnil před brankou puku a vystřelil. Malík čekal střelu do horní poloviny branky, ale centr druhý lajny ho překonal po ledě - 1:3.

Od druhé třetiny se začal vývoj utkání poněkud měnit. Domácí vystřídali brankáře - nastoupil Hrubeš. Benešov na Spartak doslova vlétl a ve 24. minutě snížil zásluhou Jonáše – 2:3. I nadále byli pelhřimovští hokejisté pomalejší a Vodní lvi si vytvářeli šanci za šancí, které kryl Klestil. Pelhřimov si také vyzkoušel hru v oslabení 5 na 3, kterou zvládl, ale jakmile se poslední potrestaný hráč stačil zapojit do hry, domácí zásluhou Jonáše vyrovnali. Ve 39. minutě mohl poslat poprvé v utkání Lvy do vedení Kaňka, ale v úniku pelhřimovského brankáře nepřekonal. Pelhřimov ovšem minutu před koncem prostřední části přišel o Libora Bezděka, jenž byl potrestán pětiminutovým trestem plus do konce utkání za faul na hlavu.

Pelhřimovu se podařilo dlouhé oslabení ubránit a opět se mohl hnát do útoku. Tecl stál sám před brankářem, ale při vší smůle trefil pouze spojnici tyčí Hrubešovy klece. Ve 48. minutě hrál Pelhřimov přesilovou hru, ale domácí byli velmi aktivní a dokonce vstřelili branku. Vejvoda nastřelil puk na Klestila, ten jej pouze srazil před sebe, kde byl jako první Holánek, jenž nedal pelhřimovskému brankáři šanci - 4:3. Ve druhé polovině třetiny došlo k pochybení hlavního arbitra ohledně trestu pro Kašpara, jenž nebyl puštěn do hry. Následné emoce ho ovšem poslali předčasně do kabiny, protože hlavní rozhodčí nedokázal připustit chybu. Červenobílé toto vyloučení doslova nakoplo a Tecl dokázal přesně tečovat za záda Hrubého střelu Plachého - 4:4. Hosté s vidinou porazit nejenom Benešov, ale i rozhodčí pokračovali v náporu, který proměnil svou druhou brankou v utkání Mařík, který překonal domácího gólmana nenápadnou střelou - 4:5. Jiří Rada