27.08.2009 | Jiří Rada | A-tým

Pelhřimov nezvítězil ani proti Jindřichovu Hradci

Pelhřimovští hokejisté od začátku utkání tahali za delší konec. Již po třech minutách prohrával 0:1, ale zásluhou nové posily, útočníka Martina Jánského, se jim podařilo vyrovnat. Obránci Spartaku si však nedokázali opět udělat pořádek v obraně a tak Pelhřimov prohrál po páté v řadě. Celé utkání odchytal Pavel Maláč, který již nastoupil v zápase proti Technice.

27.08.2009
18:00
3:5
(1:2, 0:1, 2:2)
Jindřichův Hradec
Branky a nahrávky: 19. Jánský (Dostál), 51. Jánský (Procházka, Maláč), 58. Kubát (Anderle) - 4. Bula (ištvánik), 20. Bula (Novotný), 22. Novotný (Bula), 48. Novák (Vinogradov), 53. Šulčík (Dvořák, Knyazev) . Rozhodčí: Horák, Lhotský, Frodl . Vyloučení: 6:9 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 120 . Průběh utkání: .

PEL: Maláč - Meloun, Procházka, Jelínek, Plch, Roháčik, Kasalý - Tecl, Dostál, Jánský - Kubát, Anderle, Pelán - Votápek, Hadrava, Dvořák - Moucha, Skriner

JHR: Melišík - Chaloupka, Ištvánik, Knyazev, Klíma, Bílek - Šulčík, Dvořák, Novotný - Bula, Dolina, Staša - Novák, Strnad, Vinogradov

Hokejisté Pelhřimova měli na úvod utkání příležitost přesilové hry. Této výhody však nedokázali využít a naopak krátce po příchodu vyloučeného Ištvánika inkasovali první branku utkání. Za pelhřimovského brankáře dopravil kotouč Jan Bula – 0:1. Ve velké šanci se ocitl pelhřimovský kapitán Martin Tecl, který ovšem nedokázal překonat ležícího Melišíka. První třetina přinesla také řadu vyloučení, ale žádnému z týmů se nepodařilo výhody jednoho hráče v poli využít. V 19. minutě Spartak vyrovnal zásluhou mladého třebíčského útočníka Jánského – 1:1. Vajgar s odpovědí nečekal dlouho. Již po 88 vteřinách vrátil vedení na stranu hostů opět Bula – 1:2.

Do prostřední části vstoupil aktivněji Jindřichův Hradec a již po třech minutách přidal další gól. Samostatný únik proměnil Novotný – 1:3.Po třetím inkasované brance o sobě dal také vědět domácí Spartak. Nejprve orazítkoval hostující branku Votápek a následně nedokázal Procházka procpat puk mezi Melišíkovýmy betony. Domácí se snažili více pokrývat útočné pásmo a rychlým napadáním znepříjemňovali život hradeckým obráncům. V 36. minutě nepříjemně vypálil Bula, ale jeho pokus vyrazil domácí brankář ramenem. Odpověď na předešlou akci našel v zápětí Tecl, který trefil držadlo hole vajgarského brankáře. V závěru třetiny hosté zamkli domácí celek v obraném pásmu, ale vážnější ohrožení branky se nekonalo.

Na začátku poslední periody poslal na Maláče tvrdou střelu od modré Ištvánik. Domácí gólman si však s touto střelou poradil bez problémů. S postupem času se Spartak začínal čím dál více trápit v obraně a to hrálo do karet hostům. Pelhřimovští se dostávali spíše do rychlých protiútoků, ve kterých hrozil zejména Votápek. Hokejistům od Vajgaru stačilo málo a znovu přidali další branku. Tentokrát využil zmatku v domácí obraně Novák – 1:4. Spartak s odpovědí nečekal dlouho a v 51. minutě využil rozehrávky brankáře Maláče Jánský, pro kterého to byl jeho druhý zásah v utkání – 2:4. Po inkasované brance jindřichohradečtí ožili a nedali domácím ani kousek ledu zadarmo. Drtivý tlak proměnil v branku Šulčík – 2:5.Poslední slovo si však vzali domácí. Na rozdíl dvou branek upravil skóre utkání Kubát, který doslova vykoupal hostujícího brankáře kličkou do bekhendu - 3:5. Jiří Rada